Räikkönen se v kvalifikaci dostal až příliš blízko za Hamiltonův vůz

Už v první zatáčce na městské trati v Baku měl Kimi Räikkönen z Alfy Romeo jasno, že jeho kvalifikační výsledek na Velkou cenu Ázerbájdžánu vozů formule 1 nebude dobrý. Byl totiž až příliš blízko za mercedesem Lewise Hamiltona.
Räikkönen se v kvalifikaci dostal až příliš blízko za Hamiltonův vůz

Fin byl jedním z pilotů z týmů ze středu pole, kteří bojovali o co nejlepší umístění na roštu ve třetí části kvalifikace.

Räikkönen jako jeden z řady pilotů využil na cílové rovince větrného pytle za vozem svého soupeřem, kterým byl v jeho případě Hamilton, aby dosáhl vyšší rychlosti. Jenže Räikkönen byl až příliš rychlý a v první části okruhu se dostal velmi blízko za Hamiltonův vůz. Jeho alfa romeo kvůli tomu přišla o potřebný přítlak a Räikkönenův pokus tak byl pokažen.

Mistr světa z roku 2007 byl nakonec v Q3 nejpomalejším jezdcem, když na svého týmového kolegu Antonia Giovinazziho, který skončil osmý, ztratil šest desetin sekundy. Räikkönen si přesto na roštu o pozici polepší, jelikož Giovinazzi dostane penalizaci za nasazení nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky.

„Neposkládal jsem dohromady žádné kolo. Měl jsem jednu novou sadu (pneumatik). Pokusil jsem se začít kolo a dostal jsem se až příliš blízko za Mercedes. Bylo to na nic, ale co s tím můžu dělat? Je to zklamání,“ řiká Räikkönen.

39letý pilot si přitom před svým pokusem nechal od jezdců Mercedesu odstup. Hamilton s Valtterim Bottasem však zpomalili v 16. zatáčce, aby si i oni vytvořili před sebou prostor pro rychlé kolo.

„Všichni se v zahřívacím kole snaží najít pozici a já se dostal blízko za Mercedes, když jsem se snažil začít své kolo. Už před první zatáčkou bylo po všem, bylo to zklamání,“ lituje Räikkönen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady