Räikkönen se v kvalifikaci dostal až příliš blízko za Hamiltonův vůz

Už v první zatáčce na městské trati v Baku měl Kimi Räikkönen z Alfy Romeo jasno, že jeho kvalifikační výsledek na Velkou cenu Ázerbájdžánu vozů formule 1 nebude dobrý. Byl totiž až příliš blízko za mercedesem Lewise Hamiltona.
Räikkönen se v kvalifikaci dostal až příliš blízko za Hamiltonův vůz

Fin byl jedním z pilotů z týmů ze středu pole, kteří bojovali o co nejlepší umístění na roštu ve třetí části kvalifikace.

Räikkönen jako jeden z řady pilotů využil na cílové rovince větrného pytle za vozem svého soupeřem, kterým byl v jeho případě Hamilton, aby dosáhl vyšší rychlosti. Jenže Räikkönen byl až příliš rychlý a v první části okruhu se dostal velmi blízko za Hamiltonův vůz. Jeho alfa romeo kvůli tomu přišla o potřebný přítlak a Räikkönenův pokus tak byl pokažen.

Mistr světa z roku 2007 byl nakonec v Q3 nejpomalejším jezdcem, když na svého týmového kolegu Antonia Giovinazziho, který skončil osmý, ztratil šest desetin sekundy. Räikkönen si přesto na roštu o pozici polepší, jelikož Giovinazzi dostane penalizaci za nasazení nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky.

„Neposkládal jsem dohromady žádné kolo. Měl jsem jednu novou sadu (pneumatik). Pokusil jsem se začít kolo a dostal jsem se až příliš blízko za Mercedes. Bylo to na nic, ale co s tím můžu dělat? Je to zklamání,“ řiká Räikkönen.

39letý pilot si přitom před svým pokusem nechal od jezdců Mercedesu odstup. Hamilton s Valtterim Bottasem však zpomalili v 16. zatáčce, aby si i oni vytvořili před sebou prostor pro rychlé kolo.

„Všichni se v zahřívacím kole snaží najít pozici a já se dostal blízko za Mercedes, když jsem se snažil začít své kolo. Už před první zatáčkou bylo po všem, bylo to zklamání,“ lituje Räikkönen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (32) Další článek: Pérez využil příležitosti a odstartuje ze třetí řady
9:48 | V Praze až do neděle probíhá tradiční akce Legendy. Vidět můžete i vozy F1 nebo si vyzkoušet výměnu pneumatik. odkaz
18. května | Fast Friday: Alonso 24. a 77 kol. Nejrychlejší Conor Daly
17. května | V sobotu a v neděli jsou na Eurosportu 2 závody WTCR ze Zandvoortu, tak se můžete podívat na další (staronovou) destinace F1...
17. května | Racing Point popírá, že je Montoya novým mentálním koučem Lance Strolla. Kolumbijský jezdec navštívil GP Španělska.

GP Monaka 2019

Čtvrtek 23. května 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. května 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. května 2019
Závod 15.10