Räikkönen se už o formuli 1 nezajímá, chce zůstat v rallye

Po krátkém kontaktu s týmem Renault se Kimi Räikkönen otočil k formuli 1 zády a v příští sezóně se do královny motorsportu nevrátí. Měl by další rok pokračovat v rallye.
Räikkönen se už o formuli 1 nezajímá, chce zůstat v rallye

"Už nehledáme možnosti ve formuli 1," potvrdil Räikkönenův manažer Steve Robertson pro finskou MTV3. "Kimi je teď podle všeho soustředěný na rallye. Zatím nebylo nic rozhodnuto. Dáme vám vědět, až bude něco nového. V současnosti není nic podepsané. Jednáme s několika týmy."

Fin má ve WRC několik možností, setrvat by mohl v juniorském týmu Citroënu, nebo přesednout do Fordu či Mini. Co se týče návratu do formule 1 v roce 2012, zdá se velmi nepravděpodobný, ale Robertson ho nevyloučil. "Nikdy neříkej nikdy, ale v tuto chvíli se formulí 1 nezabýváme," dodal.

Räikkönen odešel z Ferrari na konci loňského roku, aby uvolnil místo Fernandu Alonsovi. Po neúspěšném jednání s McLarenem zamířil do rallye. Letos projevil zájem o tým Renault a jeho manažer Francouze kontaktoval s dotazem na závodní sedačku v roce 2011, ale jednání rychle zkrachovalo.

Diskuze (111) Další článek: O osudu GP Říma bude jasno do konce roku, existuje předběžná dohoda
20:00 | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.