Räikkönen se už o formuli 1 nezajímá, chce zůstat v rallye

Po krátkém kontaktu s týmem Renault se Kimi Räikkönen otočil k formuli 1 zády a v příští sezóně se do královny motorsportu nevrátí. Měl by další rok pokračovat v rallye.
Räikkönen se už o formuli 1 nezajímá, chce zůstat v rallye

"Už nehledáme možnosti ve formuli 1," potvrdil Räikkönenův manažer Steve Robertson pro finskou MTV3. "Kimi je teď podle všeho soustředěný na rallye. Zatím nebylo nic rozhodnuto. Dáme vám vědět, až bude něco nového. V současnosti není nic podepsané. Jednáme s několika týmy."

Fin má ve WRC několik možností, setrvat by mohl v juniorském týmu Citroënu, nebo přesednout do Fordu či Mini. Co se týče návratu do formule 1 v roce 2012, zdá se velmi nepravděpodobný, ale Robertson ho nevyloučil. "Nikdy neříkej nikdy, ale v tuto chvíli se formulí 1 nezabýváme," dodal.

Räikkönen odešel z Ferrari na konci loňského roku, aby uvolnil místo Fernandu Alonsovi. Po neúspěšném jednání s McLarenem zamířil do rallye. Letos projevil zájem o tým Renault a jeho manažer Francouze kontaktoval s dotazem na závodní sedačku v roce 2011, ale jednání rychle zkrachovalo.

Další článek: O osudu GP Říma bude jasno do konce roku, existuje předběžná dohoda

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.