Räikkönen se pro rok 2013 ohlíží také u Sauberu a Williamsu

Kimi Räikkönen nemá sezonu 2013 s týmem Lotus nadále jistou. Přesněji řečeno nemá jistou minimálně výplatu. Lotusu se totiž nedostává peněz.
Räikkönen se pro rok 2013 ohlíží také u Sauberu a Williamsu

Hlavním majitelem Lotusu je investiční skupina Genii Capital. Ta už ale do týmu formule 1 odmítá nalévat další peníze. Hlavní příčinou je nečekané ukončení spolupráce s firmou Lotus Cars po jejím převzetí malajsijským konglomerátem DRB Hicom,  který  od základu zrevidoval činnost skupiny, tedy včetně sponzorování týmu F1.

V důsledku toho tým formule 1 platí své zaměstnance se zpožděním (ti dnes čekají na říjnovou výplatu) a tým je tak odsouzen k velmi intenzivnímu hledaní sponzorů nebo investičních partnerů.

„Navíc, s čím Lotus nepočítal, jsou prémie za mistrovské body pro Kimiho Räikkönena,“ prozradil v Austinu Pavel Turek. „Předpokládán byl o hodně menší zisk než současných 206 bodů.

Problémem je, že Kimi Räikkönen nemá příliš mnoho možností. Sauber se brzy chystá oznámit Estebana Gutiérreze, Williams nejspíš Valtteriho Bottase a u Force Indie fronta žadatelů o závodní místo činila v jednu chvíli třináct lidí.“

Není bez zajímavosti, že mezi uchazeči o místo u Force Indie byli i Rubens Barrichello nebo Jacques Villeneuve. V těchto případech ale jednání zkrachovala hned v úvodu. Mezi ty vážnější kandidáty patří Jaime Alguersuari, Sébastien Buemi a Adrian Sutil, zájem mají také Johny Cecotto ml., Liuz Razia nebo Davide Valsecchi.

Räikkönenovi manažeři Steve a David Robertsonovi v současné zjišťují potenciál zájmu a časových možností posečkání na případné rozuzlení situace Lotusu zejména u Williamsu a Sauberu.

Majitel skupiny Genii Capital Gerard Lopez se v současné době velkým cenám vyhýbá, ale v dějišti posledního závodu v Sao Paulu bude přítomen, a dá se očekávat, že se Lucemburčan stane terčem všetečných otázek. 

Diskuze (35) Další článek: Red Bull má třetí Pohár konstruktérů v řadě, Webbera zradil alternátor
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00