Räikkönen se chce s Ferrari rozloučit třetím místem v šampionátu

Fin je na své tříleté působení v Maranellu hrdý.
Kimiho Räikkönena čeká poslední Grand Prix v barvách Ferrari. Z Maranella odejde na konci sezóny, která byla během jeho tříletého působení v italském týmu nejtěžší. Na závěr by chtěl Ferrari vrátit na třetí místo v šampionátu konstruktérů.

"Závod v Abú Zabí bude mojí poslední Grand Prix s Ferrari a jako obvykle tomu dám vše, abych získal co nejlepší výsledek," řekl Räikkönen. "Pokusíme se zakončit tento těžký rok dobrým výsledkem a budeme doufat, že to postačí na zisk třetího místa v poháru konstruktérů, které převzal McLaren v Brazílii."

Úkol to podle Fina nebude jednoduchý nejen proto, že je o titulech rozhodnuto, takže nikdo už nemá důvod jezdit konzervativně. Závod bude náročný také z toho důvodu, že začne za denního světla a skončí pod umělým osvětlením za tmy.

"Jak jsem napsal předtím, je čas, abych se po třech společných letech rozloučil s klukama u Ferrari," uvedl. "Jsem hrdý na to, čeho jsme dosáhli, hlavně na jezdecký titul v roce 2007 a konstruktérské tituly ve stejném roce a roce 2008."

"V této sezóně nebyl náš vůz tak konkurenceschopný, jak jsme chtěli, ale aspoň se nám podařilo vyhrát závod a získat určitý počet bodů. Doufejme, že se nám podaří sezónu zakončit něčím hezkým, na co se bude dobře vzpomínat."
Další článek: Rosberg: Potřebuji vítězný vůz, abych přesvědčil o svých kvalitách