Räikkönen: S Williamsem stále jednám, ale smlouvu zatím nemám

Kimi Räikkönen nepřímo popřel, že by mělo během víkendu v Abú Zabí přijít oznámení o jeho smlouvě s Williamsem na příští rok.
Räikkönen: S Williamsem stále jednám, ale smlouvu zatím nemám

Räikkönen vážně přemýšlí o návratu do formule 1 a rozhodující zřejmě bude, jestli se dohodne s Williamsem. Podle některých zdrojů se tak už stalo a oficiální potvrzení by mělo přijít během nadcházejícího závodního víkendu.

Fin ale říká, že zatím není nic jisté. "Jednáme s nimi. Ale zatím nemám žádnou smlouvu. Nic se nezměnilo," uvedl pro Turun Sanomat.

Pokud by se Räikkönen do královny motorsportu vrátil, bylo by to po dvouleté přestávce. Že by mohl mít potíže se dostat zpět do okruhového tempa, se však neobává.

"Je to něco, co jsem dělal většinu života. Mnohem těžší je dělat něco jiného," hodnotil. "Podle toho, co jsem viděl v televizi, tak hlavním rozdílem (od odchodu v roce 2009) jsou pneumatiky."

Mistr světa z roku 2007 závodil poslední dva roky v rallye, a i když výrazných úspěchů zatím nedosáhl, zklamaný není.

"Je to zábava a ve srovnání s tím, jak jsem začínal, jsem se hodně vyvinul," komentoval své zkušenosti. "Nic jsem od toho neočekával, i když se pořád snažím být co nejrychlejší. Výsledky byly někdy dobré, někdy ne moc dobré."

Další článek: Rosberg prodloužil smlouvu s Mercedesem

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen