Räikkönen s Alonsem nebojoval, nemělo by to smysl

Podle finské megastar byl závod v předposledním stintu již v takové fázi, kdy byly šance na vítězství extrémně malé. Předjíždění na rovince bylo příliš snadné. AKTUALIZOVÁNO
Räikkönen s Alonsem nebojoval, nemělo by to smysl

Kimi Räikkönen, druhý muž průběžného pořadí a zároveň druhý pilot v cíli, dokázal ve spolupráci s týmem opět šetrně nakládat s pneumatikami a v boxech byl pouze třikrát, zatímco ostatní piloti ze špice navštívili mechaniky čtyřikrát. Na místo nejvyšší to však tentokrát nestačilo. 

"Vítězství bylo možné snad v půlce závodu. To jsme byli ve vedení. Jenže jsme měli staré pneumatiky. On měl nové. Předjíždění je příliš snadné. Nemělo tedy smysl bojovat. Nešlo by ho udržet. 

Věděl jsem, že kdybych se ho udržel, byla by možná ještě šance. Přestože jsem měl starou sadu. Nakonec ale byli příliš rychlí. 

Nepovedl se nám příliš start. O konečném výsledku to ale nerozhodlo. Nebylo to vítězství. Radovat se můžeme jen z prvního místa. V šampionátu jsme ale blíž Vettelovi. Fernando se chytil, ale jsme ve hře. Doufejme, že budeme znovu vítězit. 

Někdy se stane, že máte smůlu, ale přesto dokážete využít vše, co se namane a bojujete o vítězství. Pokud to dokážete často, máte dobrou šanci v boji o titul. Máme za sebou jen pět závodů. Uvidíme, jak to bude dál a jak to skončí," nechal se slyšet Iceman. 

Romain Grosjean nedokázal navázat na povzbudivý výsledek z Bahrajnu. Kvůli technickým problémům však musel odstoupit.

"Start byl slabý, ale pak jsem nabral rychlost a věřili jsme, že s pomocí dobré strategie máme šanci na slušné umístění. Vůz šlapal dobře až do chvíle, kdy se objevila závada v zadní části podvozku. Musel jsem se vrátit do boxů a ze závodu odstoupit. Je to samozřejmě škoda. Na vině není nikdo, je to zkrátka něco, co k závodění patří," řekl Grosjean. 

Další článek: Zklamaný Hamilton: Tohle už nechci znova zažít!

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.