Räikkönen s Alonsem nebojoval, nemělo by to smysl

Podle finské megastar byl závod v předposledním stintu již v takové fázi, kdy byly šance na vítězství extrémně malé. Předjíždění na rovince bylo příliš snadné. AKTUALIZOVÁNO
Räikkönen s Alonsem nebojoval, nemělo by to smysl

Kimi Räikkönen, druhý muž průběžného pořadí a zároveň druhý pilot v cíli, dokázal ve spolupráci s týmem opět šetrně nakládat s pneumatikami a v boxech byl pouze třikrát, zatímco ostatní piloti ze špice navštívili mechaniky čtyřikrát. Na místo nejvyšší to však tentokrát nestačilo. 

"Vítězství bylo možné snad v půlce závodu. To jsme byli ve vedení. Jenže jsme měli staré pneumatiky. On měl nové. Předjíždění je příliš snadné. Nemělo tedy smysl bojovat. Nešlo by ho udržet. 

Věděl jsem, že kdybych se ho udržel, byla by možná ještě šance. Přestože jsem měl starou sadu. Nakonec ale byli příliš rychlí. 

Nepovedl se nám příliš start. O konečném výsledku to ale nerozhodlo. Nebylo to vítězství. Radovat se můžeme jen z prvního místa. V šampionátu jsme ale blíž Vettelovi. Fernando se chytil, ale jsme ve hře. Doufejme, že budeme znovu vítězit. 

Někdy se stane, že máte smůlu, ale přesto dokážete využít vše, co se namane a bojujete o vítězství. Pokud to dokážete často, máte dobrou šanci v boji o titul. Máme za sebou jen pět závodů. Uvidíme, jak to bude dál a jak to skončí," nechal se slyšet Iceman. 

Romain Grosjean nedokázal navázat na povzbudivý výsledek z Bahrajnu. Kvůli technickým problémům však musel odstoupit.

"Start byl slabý, ale pak jsem nabral rychlost a věřili jsme, že s pomocí dobré strategie máme šanci na slušné umístění. Vůz šlapal dobře až do chvíle, kdy se objevila závada v zadní části podvozku. Musel jsem se vrátit do boxů a ze závodu odstoupit. Je to samozřejmě škoda. Na vině není nikdo, je to zkrátka něco, co k závodění patří," řekl Grosjean. 

Další článek: Zklamaný Hamilton: Tohle už nechci znova zažít!

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
12:50 | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00