Räikkönen: Rychlost Ferrari se neukáže ani v posledních testech

Kimi Räikkönen je přesvědčený, že ani tento týden nepodá jasný obrázek rozložení sil, na něj si budeme muset počkat do Austrálie.
Räikkönen: Rychlost Ferrari se neukáže ani v posledních testech

V prvních bahrajnských testech se dařilo týmům s motory Mercedes, ale Ferrari se výkonností téměř vůbec nezabývalo, proto není co srovnávat.

"Týmy s motorem Mercedes tu jezdily určitě dobře, ale my jsme měli svůj vlastní program a nic nenasvědčuje tomu, že ti kdo, byli nejrychlejší, měli stejný program jako my," konstatoval Fin.

"Jak jsem řekl, tohle je test a v testech zkoušíte různé věci, vážné to začne být až v Melbourne. V tuto chvíli nemáme zájem se honit za výkonností, místo toho chceme spolehlivost, abychom dokončili první závod bez problémů."

"Dokonce ani kola na měkčích pneumatikách jsme necílili na výkonnost, ale na hodnocení nastavení, které máme pro tento typ pneumatik použít. Dlouhé jízdy ostatních mi starost nedělají, protože my jsme pracovali na svém programu a dlouhé jízdy máme v plánu druhý týden."

Proto nemůže Ferrari hodnotit svoji vlastní výkonnost ani ve vztahu k interním cílům.

"Pořád nemůžu říct, jak rychlí jsme, protože to byl teprve druhý test sezóny a těžko si udělat představu o rozložení sil mezi týmy. Jedna věc je jistá, čím víc budeme auto znát, tím rychlejší budeme."

"Dokonce ani po dalších testech v Bahrajnu nebudeme mít odpovědi a budeme si muset počkat do Austrálie, abychom se dozvěděli víc. Auto je pořád laboratoř a jsou tu různé věci, které se musíme naučit a otestovat. Musím říct, že máme ještě hodně práce, než budeme moci říct, že jsme stoprocentně připravení."

Další článek: Druhé DVD s filmem Rivalové má svého vítěze