Räikkönen prý při výletu mimo trať dobře věděl, co dělá

Finskému pilotovi závod nevyšel podle představ, přesto se ale může radovat a s nadšením očekávat galavečer FIA pro tři nejúspěšnější piloty sezony.
Räikkönen prý při výletu mimo trať dobře věděl, co dělá

Kimi Räikkönen odstartoval devátý a v závodě předvedl několik pohledných soubojů. Na druhou stranu se nevyhnul několika chybám, přičemž po jedné z nich došlo ke kuriózní situaci, když ve snaze vrátit se na trať zamířil do slepé uličky. Do cíle se dostal na desátém místě.

"Byl to hektický závod. Neměli jsme rychlost, jakou jsme chtěli. Dělo se toho hodně. Ve dvaapadesátém kole jsem v poslední zatáčce vyjel mimo trať. Měl jsem totiž špatný výhled - hledí bylo zamlžené a špinavé. V tom místě je možné vrátit se na trať po odstavné cestě. Musíte ale projet jednou branou. Vím to moc dobře. Sám jsem to udělal už v roce 2001. Tehdy bylo otevřeno. Dnes branku někdo zavřel. Příště bude zase dokořán. O to se postarám," nechal se slyšet Iceman.

Romain Grosjean sezonu 2012 ukončil symbolicky tak, že nedokončil závod. Ze všech sil se snažil odčinit nepovedenou kvalifikaci, ve které se dostal do křížku s Pedrem de la Rosou z HRT. Bohužel mu nebylo přáno a poslední, co v závodě viděl, nebyla šachovnicová vlajka, nýbrž ochranná bariéra.

"Jsem trochu otřesen, ale v pohodě. Na začátku jsem měl vše pod kontrolou a šlo to jako po drátkách. Pak byl ale v jedenácté zatáčce z ničeho nic konec. Bylo to prazvláštní. Všiml jsem si, že déšť sílí, a tak jsem jel ještě pomaleji než kolo předtím. Auto prostě ustřelilo a bylo to. Tento víkend se mi štěstí prostě vyhýbalo. Nebyl to zrovna konec sezony, jaký jsem si představoval. Celkově to byl ale dobrý rok a věřím, že nás čeká spousta lepších dnů," prohlásil Grosjean.

Šéf týmu Eric Boullier gratuloval svému svěřenci k zisku třetího místa v poháru jezdců. Rovněž vyzdvihl výkony Sebastiana Vettela, Fernanda Alonsa a popřál mnoho štěstí Michaelu Schumacherovi - poslední dva jmenovaní u týmu z Enstonu získali po dvou titulech.

Další článek: Hamilton je naštván - Hülkenberg se ani neomluvil