Räikkönen prý chce podíl ve stáji Williams

Horlivé diskuze o možném návratu mistra světa z roku 2007 nechtějí nabrat konce. Poslední zprávy říkají, že by Räikkönen kromě závodění chtěl být i spoluvlastníkem britské stáje.
Räikkönen prý chce podíl ve stáji Williams

Některá média před pár týdny přinášela zprávy, podle kterých bude v Abú Zabí oznámeno podepsání smlouvy mezi Kimim Räikkönenem a týmem Williams F1. K tomu nedošlo, ovšem Räikkönenův manažer Steve Robertson byl v Emirátech spatřen v motorhomu Williamsu, což naznačuje, že jednání stále probíhají.

Podle žurnalisty Joea Sawarda je nyní jedním z hlavních bodů jednání fakt, že si Räikkönen brousí zuby na podíl ve Williamsu. Něco málo přes padesát procent akcií by stále mělo být v držení Franka Williamse, šestnáctiprocentní podíl má rakouský podnikatel Toto Wolff, 5,8 procent týmu patří Patricku Headovi a dalších pět procent má v držení nizozemská investiční společnost Cyrte. Zbytek akcií je k mání na frankfurtské burze.

O Frankovi Williamsovi je známo, že by si chtěl udržet majoritní podíl akcií ve svém týmu. Adrian Newey měl údajně v devadesátých letech od Williamsu odejít právě z důvodu, že z něho Frank Williams nechtěl učinit akcionáře. Není tedy jisté, zda by byl ochoten zachovat se v Räikkönenově případě jinak.

Závodní sedačka vedle téměř jistého Pastora Maldonada (ačkoliv jeho hlavní sponzor, venezuelská petrolejářská společnost PDVSA je momentálně prošetřován Kongresem Venezuely - píšeme zde) je momentálně vskutku horkým zbožím, kromě Räikkönena se v tomto ohledu skloňují také jména Adriana Sutila, Julese Bianchiho i současného testovacího jezdce Valtteriho Bottase. Ve dvacátou sezonu ve formuli 1 doufá také Rubens Barrichello, který se dokonce nechal slyšet, že se snaží získat sponzory, má-li to být hlavní požadavek Williamsu na další využití jeho služeb. V podobné situaci se Brazilec dosud ve formuli 1 neocitl.

Další článek: Venezuelský Kongres se zajímá o smlouvu Williamsu a PDVSA

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00