Räikkönen přiznal vinu za kolizi s týmovým kolegou Giovinazzim

Kimi Räikkönen z Alfy Romeo přijal svou plnou vinu za kontakt s týmovým kolegou Antoniem Giovinazzim během prvního kola Velké ceny Portugalska formule 1, po kterém musel Fin odstoupit.

Räikkönen se v nájezdu do druhého kola závodu pokusil na Giovinazziho zaútočit na cílové rovince, když narazil do zadní části vozu svého soupeře a poškodil si přední křídlo.

Mistr světa z roku 2007 odstavil svůj monopost v první zatáčce a kvůli velkému množství úlomků musel na trať safety car. Po závodě Räikkönen přiznal, že to byla zcela jeho chyba.

„Byla to v podstatě moje chyba. Na volantu jsem kontroloval jeden z přepínačů. Na výjezdu z poslední zatáčky jsem udělal něco špatně, musel jsem to znovu zkontrolovat a zkrátka jsem do něj najel. Čistě moje chyba,“ řekl Räikkönen.

Giovinazzi měl štěstí, že po incidentu neměl poškozený vůz, ačkoliv mohl dostat například defekt pneumatiky.

„Je to tak, jak to je. Byl to opravdu malý kontakt. Musím si promluvit s Kimim, ale měl jsem trochu štěstí,“ řekl italský závodník.

Alfa Romeo zůstává po třech závodech letošní sezóny bez bodu na osmém místě Poháru konstruktérů, když za sebou má Haas a Williams.

Váš názor Další článek: Verstappenova chyba mi dala perfektní šanci zaútočit, řekl Hamilton
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30