Räikkönen: příčiny problémů a nejistá budoucnost

Kimi Räikkönen už v úvodním kole GP Rakouska boural s Fernandem Alonsem. V Kanadě zase přišel o pódium poté, co se na trati roztočil.
Räikkönen: příčiny problémů a nejistá budoucnost

Současné dění podle Ferrari nebude mít přímý vliv na rozhodnutí, zda Räikkönen zůstane u Scuderie také příští rok.

„Není to otázka dneška nebo včerejška,“ reagoval Arrivabene na dotaz webu Motorsport.com, zda Räikkönenovy problémy z posledních dvou závodů nějak ovlivní Finovu budoucnost u Ferrari.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Samozřejmě máme termín, ale neřeknu do kdy. Naše rozhodnutí uděláme na základě celkového obrazu. Bavíme se o výkonu.“

Podle šéfa Scuderie je potřeba složit celkový obraz. „Jak vychází s inženýry? Jak spolupracuje s inženýry? Jak získává pódia? Jak rychle pracuje? Nyní je příliš brzy na to, abychom mu něco řekli nebo se nějak rozhodli.“  

Räikkönenova budoucnost: čistý papír a psychologické hry

Räikkönenova budoucnost: čistý papír a psychologické hry

Arrivabene zdůraznil, že ještě není ani polovina sezóny. Navíc rozhodnutí nebude dělat sám. „Mohu prezentovat svůj pohled, ale pak si budu muset promluvit s prezidentem a přijmout konečné rozhodnutí. V normálním světe a v normálních společnostech to takto funguje. Pokud jste prezident, můžete si dělat, co chcete. Pokud nejste, musíte říct názor a počkat na souhlas.“

Auto Motor und Sport dnes uvedl, že v obou případech (Kanada, Rakousko), byl Räikkönenův motor v agresivnějším módu. V něm je po startu a po zastávkách v boxech po dobu 90 sekund.

Foto: Getty Images / Charles Coates, Peter J Fox

Další článek: Koho uvidíme v testech na Red Bull Ringu?

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00