Räikkönen představuje moc velké riziko, usoudil v roce 2011 Williams

Bývalý ředitel Williamsu Adam Parr vysvětlil, proč Kimi Räikkönen uskutečnil svůj návrat do formule 1 s Lotusem, a ne s Williamsem.
Räikkönen představuje moc velké riziko, usoudil v roce 2011 Williams

Räikkönen si pohrával s myšlenkou návratu už po prvním roce v rallye, ale tehdy jeho jednání s Renaultem (dnešní Lotus) ztroskotala po výměně názorů přes média.

V roce 2011 začal znovu přemýšlet o návratu a jako první oslovili jeho manažeři Williams. K podpisu smlouvy ale nedošlo.

"Jeden člen (představenstva) řekl: ´Prostě to musíme udělat (vzít Räikkönena),´" popisoval Parr tehdejší rozhodování pro F1 Racing. "Jiný člen řekl: ´Byla by to ta nejhorší chyba, kterou jsme kdy udělali.´"

"Já jsem se klonil k tomu, abychom ho vzali, ale nakonec jsem dospěl k závěru, že by to bylo až moc velké riziko. Zapůsobila na mě jeho vášeň a odhodlání, ale pořád představoval neznámou a nevěděli jsme, jak kvalitní komplet bychom mu dali."

Räikkönen proto v druhém kole oslovil Lotus, a s tím už se dohodl. Svůj návrat realizoval loni a byl úspěšný, vyhrál jeden závod, sedmkrát stál na stupních vítězů a v šampionátu jezdců skončil třetí.

Další článek: Schumacher byl na trati jako osina v zadku, utrousil Di Resta

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.