Räikkönen: Před sezónou by Lotus takové výsledky bral, teď jsme zklamaní

Lotus si prožívá hořkosladké okamžiky. Má velmi konkurenceschopné auto, což ho těší, ale ne vždy dokáže využít jeho potenciál, což je důvod pro zklamání.
Räikkönen: Před sezónou by Lotus takové výsledky bral, teď jsme zklamaní

Po první třetině sezóny je Lotus v poháru konstruktérů třetí a už získal čtyři umístění na stupních vítězů. Vedení týmu říká, že se z toho raduje a že není frustrováno unikajícím vítězstvím v závodě. Räikkönen zklamání přiznal.

"Když máte dobré výsledky a jste tak blízko, tak jste samozřejmě zklamaní, když nevyhrajete. Ale kdybyste se zeptali před sezónou, řekli by vám, že by s takovými výsledky byli určitě spokojení."

"Asi by bývali nečekali, že budou tak vysoko. Ale když jste vpředu a nevyhráváte, tak je to samozřejmě zklamání. Když máte šanci vyhrát, tak vaše očekávání samozřejmě rostou."

Jestli by si Lotus mohl splnit svůj sen už ve Valencii, si Fin ani jeho týmový kolega netroufají předpovídat. "Situace se může rychle změnit, ale papírově to tu pro nás vypadá dobře," řekl Grosjean. "Auto je dobré, je vedro, a to je pro nás dobře."

V cestě za vítězstvím jezdcům Lotusu často stojí horší startovní pozice. Tým potvrdil, že na zlepšení kvalifikační výkonnosti usilovně pracuje.

"V Bahrajnu a hlavně v Kanadě jsme se naučili pár věcí o jednotlivých směsích pneumatik. Doufejme, že to tady využijeme, abychom měli co nejlepší kvalifikaci a další dobrý závod," dodal Francouz.

Další článek: Hamilton: Jednání s McLarenem budou tvrdá, ale žádný problém nevidím