Räikkönen pracoval se Spagnolem už dva roky v minulosti

Antonio Spagnolo není coby závodní inženýr pro Kimiho Räikkönena nikým novým, oba se dobře znají z Finova prvního působení u Ferrari. VIDEO
Räikkönen pracoval se Spagnolem už dva roky v minulosti

Když Räikkönen odcházel v roce 2009 z Maranella, hlavním závodním inženýrem mu byl Andrea Stella. Ten teď ale pracuje s Fernandem Alonsem, a tak finský závodník musel dostat někoho jiného. Je jím Antonio Spagnolo.

"Už jsme spolu pracovali dva roky, byl mým datovým inženýrem, Andrea byl hlavní inženýr," vzpomínal Räikkönen. "Takže už ho znám z té doby, není to tedy těžké."

"Bylo příjemné se s ním setkat. Loni jsem se ním na několika závodech viděl a krátce jsme si popovídali, když jsme si míjeli v paddocku. Teď jsem se tu (v Maranellu) s ním viděl (letos) poprvé."

"Je to nová výzva také pro něj. Ale on zná všechny systémy a má hodně zkušeností, takže myslím, že by to mělo být v pohodě. Samozřejmě musíme někde začít a pak věci budovat společně. Ale nevidím žádné problémy nebo důvody, proč by to nemělo být dobré."

Räikkönen strávil minulý týden v továrně Ferrari tři dny a kromě setkání se zaměstnanci usedl také do simulátoru, kde se učil ovládání nového vozu.

"Je mnohem snadnější se naučit ta tlačítka než všechna jména (lidí)," odpovídal s úsměvem na otázku, co je pro něj jednodušší na zapamatování. Já si jména nepamatuju, jsem v tom hodně špatný."

"Ale určitě přijde chvíle, kdy se je budu pamatovat, alespoň některá z nich. Bude to OK."

Video - Räikkönen zpět v Maranellu

Diskuze (10) Další článek: Whiting: Nová auta jsou trochu zvláštní a ošklivá, ale zvykneme si
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".