Räikkönen pracoval se Spagnolem už dva roky v minulosti

Antonio Spagnolo není coby závodní inženýr pro Kimiho Räikkönena nikým novým, oba se dobře znají z Finova prvního působení u Ferrari. VIDEO
Räikkönen pracoval se Spagnolem už dva roky v minulosti

Když Räikkönen odcházel v roce 2009 z Maranella, hlavním závodním inženýrem mu byl Andrea Stella. Ten teď ale pracuje s Fernandem Alonsem, a tak finský závodník musel dostat někoho jiného. Je jím Antonio Spagnolo.

"Už jsme spolu pracovali dva roky, byl mým datovým inženýrem, Andrea byl hlavní inženýr," vzpomínal Räikkönen. "Takže už ho znám z té doby, není to tedy těžké."

"Bylo příjemné se s ním setkat. Loni jsem se ním na několika závodech viděl a krátce jsme si popovídali, když jsme si míjeli v paddocku. Teď jsem se tu (v Maranellu) s ním viděl (letos) poprvé."

"Je to nová výzva také pro něj. Ale on zná všechny systémy a má hodně zkušeností, takže myslím, že by to mělo být v pohodě. Samozřejmě musíme někde začít a pak věci budovat společně. Ale nevidím žádné problémy nebo důvody, proč by to nemělo být dobré."

Räikkönen strávil minulý týden v továrně Ferrari tři dny a kromě setkání se zaměstnanci usedl také do simulátoru, kde se učil ovládání nového vozu.

"Je mnohem snadnější se naučit ta tlačítka než všechna jména (lidí)," odpovídal s úsměvem na otázku, co je pro něj jednodušší na zapamatování. Já si jména nepamatuju, jsem v tom hodně špatný."

"Ale určitě přijde chvíle, kdy se je budu pamatovat, alespoň některá z nich. Bude to OK."

Video - Räikkönen zpět v Maranellu

Další článek: Whiting: Nová auta jsou trochu zvláštní a ošklivá, ale zvykneme si

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10