Räikkönen potvrdil setrvání u kratšího rozvoru, podle týmu je po problémech

Kimimu Räikkönenovi by nemělo nic bránit v tom, aby svoji kariéru u Lotusu zakončil plným nasazením v závodech v USA a Brazílii.
Räikkönen potvrdil setrvání u kratšího rozvoru, podle týmu je po problémech

Na dráze bude mít Fin k dispozici šasi s kratším rozvorem i v Austinu. "Cítím se v něm lépe a zdá se, že je s ním pro mě snazší dostat víc toho, co chci od vozu," vysvětloval.

"Snažíme se zbavit nedotáčivosti, aby mi auto víc sedělo, a kratší auto mi v tom pomáhá."

Lotus začal nasazovat delší auto od Koreje, ale v Abú Zabí se Räikkönen na vlastní přání vrátil ke kratší verzi. Jelikož Grosjeanovi víc vyhovuje delší rozvor, bude tým nasazovat dva různé vozy, ale to problém nepředstavuje.

"Dokážeme bez problémů jezdit s oběma konfiguracemi, a to také děláme. Kdyby kterýkoliv z jezdců chtěl konfiguraci znovu změnit, tak to samozřejmě můžeme udělat, ale nejde to rychle," uvedl šéf týmu Eric Boullier.

Mimo trať pak Räikkönen musel řešit spory s Lotusem o nevyplacenou mzdu. Podle Boulliera je vše urovnáno.

"Všichni jsme si promluvili v Abú Zabí, abychom se ujistili, že víme, kam jdeme, a jak se tam dostaneme v posledních závodech roku. Jsme soustředění na dobré výkony v Austinu, pak se soustředíme na dobrý výsledek v Brazílii."

Lotus totiž pořád touží po druhém místě v konstruktérech, ale na to by potřeboval, aby mu Vettel a Red Bull přenechali přední pozice. "Když se podívám na tabulku a body týmů získané v posledních závodech, je třeba říct, že třetí místo se zdá být o trochu dosažitelnější, ale náš přístup je stejný, budeme se snažit až do konce," dodal Boullier.

Další článek: Co jste možná nevěděli o preferencích Sergia Péreze

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10