Räikkönen popírá spekulace, že by byl vůz pro příští rok špatný

Před několika dny se v některých médiích objevily spekulace, že vůz Ferrari pro příští sezónu má po prvních testech v aerodynamickém tunelu méně přítlaku než ten letošní. Räikkönen to popírá.
Räikkönen popírá spekulace, že by byl vůz pro příští rok špatný

„V F1 existuje mnoho spekulací, ale já mám stoprocentní důvěru v tým, v lidi co staví vůz a ve všechny mechaniky,“ říká Räikkönen.

„Lidé toho hodně namluví, ale problém je, že to nejsou lidé, kteří navrhují vůz nebo pracují v aerodynamickém tunelu. Jsem si jistý, že můžeme mít dobrý balík. Jak moc dobrý? To ukáže čas, máme ještě spoustu práce,“ pokračuje Räikkönen.

„Letos jsme se toho hodně naučili. Neočekáváme, že budeme na začátku v čele šampionátu a vyhrávat všechny závody, ale jsem si jistý, že to bude velký skok a zlepšení.“

Räikkönenovi se letos nedaří, ale svého návratu do Maranella prý nelituje. „Je jasné, že výsledky nebyly takové, jaké jsem si přál a jaké si přál tým, ale tak to chodí,“ zamýšlí se Räikkönen, podle kterého se věci zlepšují.  

Další článek: Fotogalerie: Přípravy na Velkou cenu USA v Austinu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.