Räikkönen: Pokud mám zůstat ve formuli 1, tak jedině u McLarenu

Aktualizováno - Za působení u Ferrari mu osobně poděkoval Montezemolo.

Kimi Räikkönen pojede svůj poslední závod pro Ferrari a při této příležitosti mu za uplynulé tři roky osobně poděkoval prezident Luca di Montezemolo. Co bude dělat Fin příští rok, není jasné, ale přiznal, že pro setrvání ve formuli 1 má jedinou možnost - angažmá u McLarenu.

"O Toyotě jsme ani nediskutovali. Pokud chci jezdit ve formuli 1, jedinou možností je McLaren. Jak to dopadne, bych se měl dozvědět během několika málo dní," řekl Räikkönen pro finskou televizi MTV3.

Na oficiální tiskové konferenci FIA v Abú Zabí byl ale méně sdílný.

"No, je to stejné jako před pár závody. S Ferrari už smlouvu nemám. V posledním závodě se pokusíme získat dobrý výsledek a pak se uvidí, co se bude dít. V podstatě mám několik různých možností a uvidíme, která z nich je celkově nejlepší. Pak se rozhodnu," řekl.

Na otázku, zda zvažuje i rally, Fin odpověděl: "Určitě je to jedna z možností, ale není to jen formule 1 nebo rally. Jsou tu i jiné věci, které bych mohl dělat. Uvidíme."

Další otázka zněla, zda by si mohl vzít rok volna. "Mohl bych, kdybych chtěl. Můžu dělat, co chci, ale jak jsem řekl, zatím jsem se nerozhodl," uvedl.

Räikkönen již dříve řekl, že by chtěl znovu závodit v rally, pokud mu to umožní povinnosti, které má ve formuli 1. Když byl na tiskové konferenci dotázán, zda je pro něj důležité, aby mu jeho případný budoucí tým umožnil věnovat se v době volna rally, řekl: "Určitě to bude formule 1, budu mít ve smlouvě, že smím jezdit rally."

"To nikomu neublíží. Jakékoliv závody znamenají vždy další zkušenosti, takže v tom problém nevidím. Letos to fungovalo dobře, takže pokud to nenarušuje vaše aktivity ve formuli 1, nebo jiné, které děláte, tak v tom nevidím problém."

Za tříleté působení u Ferrari mu v Abú Zabí osobně poděkoval Luca di Montezemolo.

"Kimi se zapsal do historie Scuderie, vyhrál titul ve svém prvním roce s Ferrari a rozhodujícím způsobem přispěl ke zisku konstruktérských titulů v roce 2007 a 2008," řekl Montezemolo.

"Vždy byl čestný, transparentní a loajální, a my na něj budeme vždy vzpomínat s radostí. Jsem rád, že tu můžu být s týmem a s ním při jeho poslední Grand Prix v tomto zvlášť těžkém roce. Doufejme, že získáme dobrý výsledek."

Další článek: Jezdci chtějí vyjasnit, jaké obranné manévry jsou na trati přijatelné

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.