Räikkönen: Pérezovi by někdo měl dát pěstí

Kimi Räikkönen kolidoval ve Velké ceně Monaka 2013 se Sergiem Pérezem a propadl se tak až na desáté místo. Romain Grosjean boural s Ricciardem a vysloužil si penalizaci.
Räikkönen: Pérezovi by někdo měl dát pěstí

"Dnešní den byl opravdovým zklamáním," přiznal Räikkönen, který v průběhu Velké ceny Monaka 2013 kolidoval s jezdcem McLarenu Sergiem Pérezem. "Kvůli jednomu hloupému pohybu Sergia jsme v šampionátu ztratili hodně bodů ve prospěch Sebastiana Vettela. Takhle ztrácet půdu pod nohama si prostě nemůžete dovolit," rozčiloval se Iceman, který po kontaktu se soupeřem musel s poškozenou pneumatikou do boxů za svými mechaniky.  

"Narazil do mě a to je vše, co se o tom dá říct. Pokud si myslí, že je to moje chyba, pak očividně vůbec neví, o čem mluví, protože on najel do té zatáčky příliš rychle. Myslí si, že si lidé pořád budou dávat pozor na to, co on může udělat, a budou buď uhýbat, nebo ne podle toho, jestli on najede do zatáčky příliš rychle a jestli to do někoho náhodou nenapálí." V rozhovoru pro BBC pak mistr světa z roku 2007 musel čelit otázce, jestli by si jezdci neměli s Pérezem promluvit. Odpověděl na ni: "To by nepomohlo. Možná by mu měl spíš někdo dát pěstí."

"Nebyl to tedy zrovna ideální víkend, ale už s tím nic neuděláme. Při nejmenším jsme se dostali alespoň na body," dodal pilot, který nakonec dojel desátý.

Po závodě byl pak finský pilot zavolán ke stewardům kvůli prohřešku, kterého se dopustil v době, kdy byl na trati safety car. Kimi za zbytečně vysokou rychlost za zpomalovacím vozem získal napomenutí.

O poznání horší trest vyfasoval jeho týmový kolega Romain Grosjean. Ten bude za kolizi s Danielem Ricciardem posunut na startu do Velké ceny Kanady o deset míst dozadu. Incident mezi jezdcem Lotusu a pilotem Toro Rosso se odehrál v dvaašedesátém kole, kde se Francouz snažil ukrást svému soupeři průběžné třinácté místo v závodě. Po kolizi byli oba piloti nuceni z monackého klání odstoupit a kvůli velkému množství úlomků na trať pak dokonce vyjel safety car.

"Je to opravdu frustrující zakončení víkendu," říká Grosjean. "Ke skutečnému poškození ale došlo už v kvalifikaci, kde jsem se nedokázal dostat do její třetí části. Byl to pak Daniel, za kým jsem byl zdržován, určitě ale nebylo mým záměrem skončit závod v zadní části jeho vozu," dodal.

Další článek: Alonsovi chyběla jeho hlavní zbraň

Témata článku: , , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února