Räikkönen patří v Belgii mezi favority, ale se soudy vyčkává na jízdy

Existuje hned několik důvodů, proč by vítězem nadcházející Grand Prix ve Spa mohl být Kimi Räikkönen, ale finský jezdec tradičně krotí svůj optimismus.
Räikkönen patří v Belgii mezi favority, ale se soudy vyčkává na jízdy

Räikkönen zvítězil ve Spa už čtyřikrát, což je první důvod, proč je řazen mezi favority. "Prostě se nám tady dařilo," komentoval. "Ale také jsem tu měl špatné závody. Není to tak, že sem přijedeme a najednou budeme dobří. Mohla by to být katastrofa. Snad budeme mít normální, dobrý víkend. Myslím, že bychom měli být vpředu, ale zatím nevím."

Druhým důvodem, proč by mohl patřit Lotus na první místa, je očekávané nasazení dvojitého DRS. Ale ani to Räikkönena nijak nevzrušuje. "Uvidíme, jak bude fungovat. Pokud to s ním bude lepší, použijeme ho. Do zítřka nemůžeme dělat žádná rozhodnutí."

Třetím důvodem pro případný úspěch je dosavadní forma týmu, díky které zůstává ve hře o titul. "Pořád máme slušnou šanci, tak proč ne? Ale nevím," uvedl k boji o titul. "Nikdo neví, co se stane v příštích závodech nebo do konce roku. Pokusíme se o to. Mám skoro stejně dobrou šanci jako ostatní. Asi mám nejmenší šanci z prvních pěti. Kromě Alonsa jsou si ostatní blízko a dá se vyhrát hodně bodů. Zkusíme to a uvidíme, jak to dopadne."

Jeho motivaci ale žádné výsledky nezmění. Říká, že závodí pořád stejně, nezávisle na pozici. Co se týče dalšího titulu, není důvodem, proč se vrátil. "Vždy jsem říkal, že pokud vyhraju jeden, budu spokojený, pokud přijde něco potom, netoužím po tom zoufale. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom vyhráli, ale pokud se to nepodaří, tak se to nepodaří a z dlouhodobého hlediska to můj život nezmění."

"Ano, jste tu, abyste vyhrávali závody a šampionáty, ale jak jsem řekl, můj život to kompletně nezmění. Až budu chtít přestat, skončím. Nebudu pořád pokračovat a donekonečna se pokoušet ho vyhrát. Nebude to důvod, proč tu budu."

Další článek: Video: Okruh ve Spa z pohledu pneumatik

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00