Räikkönen oslovil Renault se zájmem o návrat do formule 1

Mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen by se z rallye mohl vrátit do Grand Prix jako týmový kolega Roberta Kubici u Renaultu. Největší konkurencí je mu Vitalij Petrov.

Räikkönen loni předčasně ukončil po vzájemné dohodě smlouvu s Ferrari, aby uvolnil místo Fernandu Alonsovi, a odešel závodit do světového šampionátu v rallye. Své možnosti pro příští rok si nechal otevřené a nyní si zjišťuje situaci u týmu Renault.

"Je pravda, že s postupem léta jsme obdrželi další žádosti," řekl šéf Renaultu F1 Eric Boullier pro Autosport. "A člověk, kterého jste zmínili (Räikkönen), je teď předmětem zájmu. Je na seznamu, protože nás kontaktoval."

Francouzi ovšem s rozhodnutím nepospíchají a chtějí dát co nejvíce času Vitaliji Petrovovi, aby se osvědčil. Podle Boulliera tým už skoro přesvědčil, že si zaslouží závodní sedačku i příští rok.

"Abych byl upřímný, není od toho moc daleko," řekl. "Pro něj je pořád velmi těžké mít bezchybný víkend. Na to se musí soustředit a pracovat na tom. Také musí pracovat na svém nasazení a oddanosti."

Petrov také představuje velmi užitečný spojovací prvek s ruským trhem, který je důležitý pro všechny automobilky. Naopak Räikkönen jako Fin takový obchodní potenciál nabídnout nemůže, o čemž se ostatně přesvědčil v Maranellu. Pro Renault by navíc příchod bývalého mistra nutně znamenal také změnu strategie.

"A není to otázka osobnosti nebo titulu mistra světa. Bude mě to stát víc, když mistr světa je, než kdyby nebyl," vysvětloval Boullier. "Takhle ta otázka nestojí, jde o odlišnou strategii. Když máte nováčka, pracujete a podporujete ho jinak, než když máte dva zkušené jezdce. Takže je to jiné."

"Musíme se nad tím zamyslet. Ale prioritou je Vitalij. Musíme zjistit, jak se bude dál vyvíjet. Pokud nás přesvědčí, určitě si ho necháme. Je pro nás první možností. Ale možností je víc a jednou z nich je Kimi."

Další článek: Měl jsem štěstí, že jsem v šampionátu moc neztratil, přiznal Hamilton