Räikkönen opět ujišťuje, že motivaci neztratil

Zatímco Fernando Alonso strávil začátek týdne v Maranellu, kam zamířil rovnou z Monaka, jeho kolega odcestoval do Rakkestadu v Norsku, kde se včera zúčastnil sponzorské akce.
Räikkönen opět ujišťuje, že motivaci neztratil

Kimi Räikkönen se včera v Norsku zúčastnil akce Santanderu a mimo jiné si zazávodil na motokárách s místními novináři.

Poté už přišla řada na rozhovory, ve kterých finský závodník ujistil, že motivaci stále neztrácí.

„Myslím, že je velmi obtížné pro každého bojovat s jezdci Mercedesu, ale člověk nikdy neví”, uvádí slova svého pilota web Ferrari.

Räikkönen nechápe, proč je zpochybňována jeho motivace

Räikkönen nechápe, proč je zpochybňována jeho motivace

„Vždy jsem byl zvyklý bojovat spolu s týmem, který stále tvrdě pracuje na vývoji F14 T, věřím, že ještě budu mít možnost získat dobré výsledky. Jak už jsem řekl, děláme neuvěřitelně velké množství práce a myslím, že budeme schopni vyřešit naše problémy, ale bude to chtít čas. Pokud se nám to podaří do konce sezóny, výsledky se dostaví, protože moje motivace je nedotknutá.”

Kimi také potvrdil, že se od zisku svého titulu v roce 2007 nezměnil. „Mám více zkušeností, než jsem měl v době, kdy jsem vyhrál titul a jsem také o několik let starší, ale nemám pocit, že jsem ztratil chuť závodit. A co se týče rallye? Určitě bych chtěl závodit víc, ale teď jsem plně soustředěný na formuli 1.”

Další článek: Los MiniDrivers a GP Monaka: naštvaný Hamilton i první body pro Marussii

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10