Räikkönen odjede poslední závody naplno, věří Lotus

Šéf týmu Lotus Eric Boullier si je jistý, že se Räikkönenovy problémy neprojeví na výkonech v posledních dvou Grand Prix, které ho čekají v enstonských barvách.
Räikkönen odjede poslední závody naplno, věří Lotus

Fin málem nedorazil do Abú Zabí, protože byl naštvaný na Lotus, že mu neplatí mzdu. Závodní víkend pak měl pro něj černý scénář, když byl nejdříve vyřazen z kvalifikace a následně v neděli skončil hned po startu, když měl kolizi v první zatáčce.

Boullier je ale přesvědčený, že se Räikkönen rozhodit nenechá. "Je úplně stranou. Rozhodnutí stewardů s ním nemělo nic společného a incident v první zatáčce byla další z věcí, kdy se nedá nic dělat," řekl pro Autosport.

"Tento víkend se kvalifikoval jako pátý nejrychlejší s vozem s kratším rozvorem, který mu vyhovuje více. Takže Kimi je tu, Kimi je závodník a bude na to tlačit."

Räikkönenův manažer dosáhl už během závodního víkendu dohody s Lotusem na postupu při vyrovnání pohledávek, která by měla zajistit, že Fin nastoupí v USA i Brazílii.

Další článek: GP Abú Zabí 2013 - Co v tiskových materiálech nebylo

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.