Räikkönen obětoval kvalifikaci ve prospěch závodu

V kvalifikaci na GP Bahrajnu většího úspěchu dosáhl Romain Grosjean se svým sedmým místem. Mistr světa Kimi Räikkönen šetřil pneumatiky, zítra bude startovat jedenáctý. AKTUALIZOVÁNO
Räikkönen obětoval kvalifikaci ve prospěch závodu

Finský závodník Kimi Räikkönen  v dnešní kvalifikaci nedokázal zajet dostatečně rychlý čas, který by mu zajistil postup do třetí části kvalifikace. Mistr světa z roku 2007 doufá, že jeho rozhodnutí ušetřit pneumatiky bylo správné a zítra mu pomůže k zisku pořádné porce bodů.

"Zariskovali jsme, abychom se pokusili ušetřit jednu sadu pneumatik a potom jsme už nevyjeli, i když jsme se tam (do Q3) mohli v pohodě dostat. Mysleli jsme si, že nám ušetření pneumatik za to stojí. Uvidíme, co se stane." říká Fin.

Räikkönen se obává, že z pohledu pneumatik bude GP Bahrajnu opravdu náročná: "Bude to tady mnohem těžší, než to bylo v Číně, ale myslím, že stejný problém mají všichni. To je jeden z důvodů, proč jsme se do Q3 nedostali.  Snad se nám to zítra vyplatí," doufá jezdec.

O něco lépe se dnes dařilo týmovému kolegovi Romainu Grosjeanovi, který zítra odstartuje ze sedmého místa.

"Pro tým to byl dobrý výsledek," řekl Grosjean. "Do Q3 jsme se dostali v každém závodním víkendu této sezony, a to je vždycky uspokojující.  Myslím, že můžeme být potěšeni tím, jak auto pracuje.  Kdybych při svém rychlém kole neudělal malou chybu, mohli jsme na tom možná být i lépe," poznamenal pilot.

Další článek: Soutěž o obrazovou fotografii podepsanou jezdci McLarenu má svého vítěze

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.