Räikkönen o zájmu Red Bullu ví, ale má více možností

Mistr světa z roku 2007 je nyní v paddocku nadmíru ceněným artiklem a může si vybírat z více nabídek. Rozhodovat budou zejména šance na boj o titul.
Räikkönen o zájmu Red Bullu ví, ale má více možností

Kimimánie je ve formuli 1 v plném proudu. Po rodákovi z Espoo slintají média, fanoušci, ale, a to je pro Icemana zřejmě to nejdůležitější, také samotné týmy. O zájmu Red Bullu se mluví už dlouhou dobu, ostatně ani tým Dietricha Mateschitze se příliš netají, že Räikkönen představuje jednu z alternativ pro příští rok. Otázkou zůstává už jen to, jak velká je pravděpodobnost Räikkönenova přestupu.

"Vím, že mě Red Bull chce, ale mám i jiné možnosti. Čas ukáže," prozradil Räikkönen v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

Räikkönen zároveň nic nemění na tom, že své rozhodnutí rozhodně nechce uspěchat. Sám si žádné pevné datum pro podepsání smlouvy na příští rok nedává. Při rozebírání současných nabídek bude brát v potaz jejich celkovou výhodnost - samozřejmě rychlost vozu, finanční stránka, ale i osobní svoboda, se kterou je zřejmě Räikkönen u Lotusu spokojen.

Fin nechce spekulovat o tom, který z týmů, zda Lotus, nebo Red Bull, bude s Renaultem více spolupracovat při vývoji nových motorů. Turbomotory na jeho budoucí angažmá nebudou mít žádný vliv. 

Hlavní Räikkönenův cíl ale zůstává neměnný - vyhrát další titul.

"Proto jsme tu. Pokud se to nepodaří letos, pokusíme se o to příští rok. Výhry v závodech a šampionátech jsou vždy cílem. Pokud se to nepovede, holt to nevyjde, ale aspoň se o to pokusíme," podotkl třetí muž průběžného pořadí šampionátu.

V souvislosti se spojováním Räikkönena s Red Bullem se vyrojily i spekulace o rokování Nica Hülkenberga s Lotusem. Talentovaný Němec je frustrován formou Sauberu a již delší dobu neobdržel plat. 

Další článek: Závod bude podle Brawna drama, rozhodne se v posledních kolech

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00