Räikkönen o zájmu Red Bullu ví, ale má více možností

Mistr světa z roku 2007 je nyní v paddocku nadmíru ceněným artiklem a může si vybírat z více nabídek. Rozhodovat budou zejména šance na boj o titul.
Räikkönen o zájmu Red Bullu ví, ale má více možností

Kimimánie je ve formuli 1 v plném proudu. Po rodákovi z Espoo slintají média, fanoušci, ale, a to je pro Icemana zřejmě to nejdůležitější, také samotné týmy. O zájmu Red Bullu se mluví už dlouhou dobu, ostatně ani tým Dietricha Mateschitze se příliš netají, že Räikkönen představuje jednu z alternativ pro příští rok. Otázkou zůstává už jen to, jak velká je pravděpodobnost Räikkönenova přestupu.

"Vím, že mě Red Bull chce, ale mám i jiné možnosti. Čas ukáže," prozradil Räikkönen v rozhovoru pro oficiální stránky formule 1.

Räikkönen zároveň nic nemění na tom, že své rozhodnutí rozhodně nechce uspěchat. Sám si žádné pevné datum pro podepsání smlouvy na příští rok nedává. Při rozebírání současných nabídek bude brát v potaz jejich celkovou výhodnost - samozřejmě rychlost vozu, finanční stránka, ale i osobní svoboda, se kterou je zřejmě Räikkönen u Lotusu spokojen.

Fin nechce spekulovat o tom, který z týmů, zda Lotus, nebo Red Bull, bude s Renaultem více spolupracovat při vývoji nových motorů. Turbomotory na jeho budoucí angažmá nebudou mít žádný vliv. 

Hlavní Räikkönenův cíl ale zůstává neměnný - vyhrát další titul.

"Proto jsme tu. Pokud se to nepodaří letos, pokusíme se o to příští rok. Výhry v závodech a šampionátech jsou vždy cílem. Pokud se to nepovede, holt to nevyjde, ale aspoň se o to pokusíme," podotkl třetí muž průběžného pořadí šampionátu.

V souvislosti se spojováním Räikkönena s Red Bullem se vyrojily i spekulace o rokování Nica Hülkenberga s Lotusem. Talentovaný Němec je frustrován formou Sauberu a již delší dobu neobdržel plat. 

Další článek: Závod bude podle Brawna drama, rozhodne se v posledních kolech

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10