Räikkönen není venku ze hry o naši sedačku, říká Red Bull

Z výběru nástupce Marka Webbera se stává velká sága, Red Bull odmítl, že by už ze svého rozhodování vyřadil Kimiho Räikkönena.
Räikkönen není venku ze hry o naši sedačku, říká Red Bull

Už jsme na to upozorňovali, sedačka u Red Bullu je velmi atraktivní, takže se kolem ní hraje vysoká hra. Že se jednotlivé strany snaží přes média vylepšovat své pozice, je celkem běžné, ale v tomto případě přichází až nezvykle moc rozporuplných signálů.

Räikkönenův manažer Steve Robertson na začátku týdne prohlásil, že jednání s Red Bullem skončila neúspěšně, a proto Fin pro stáj z Milton Keynes příští rok jezdit nebude. Poté proběhlo mnoho spekulací, že se možná jedná jen o taktickou zprávu, ale Sebastian Vettel ve čtvrtek potvrdil, že Räikkönen nepřijde.

O několik hodin později však vedení Red Bullu odmítlo, že by byl Räikkönen mimo hru. "Co se týče druhé sedačky, k ničemu jsme se zatím nezavázali, až to uděláme, budete to vědět jako první," řekl médiím šéf týmu Christian Horner. "Kimi je samostatný člověk. Jsem si jistý, že nakonec udělá, co pro něj bude nejlepší."

Na přímou otázku, zda Fin vypadl ze seznamu, Horner odpověděl: "Je to na něm. My chceme udělat správné rozhodnutí a necháme si potřebný čas na to, abychom ho udělali."

A proč tedy Robertson říkal, že je konec? "Na to se musíte zeptat Steva. Já jsem ty komentáře jen viděl," poznamenal Horner.

Šéf rakouské stáje také naznačil, že nakonec nemusí vybírat jen mezi Räikkönenem a Ricciardem, jak celou dobu říkal. "Musíte zvážit všechny možnosti a možností je víc, než si možná myslíte."

Patří mezi ty možnosti Fernando Alonso? "Musíte se zeptat Fernanda. Myslím, že má smlouvu s Ferrari. My si necháme čas na pečlivé zvážení svých možností, což také děláme. A až budeme mít co říct, řekneme to."

Další článek: O místě u Red Bullu ještě není rozhodnuto, tvrdí Ricciardo

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00