Räikkönen není venku ze hry o naši sedačku, říká Red Bull

Z výběru nástupce Marka Webbera se stává velká sága, Red Bull odmítl, že by už ze svého rozhodování vyřadil Kimiho Räikkönena.
Räikkönen není venku ze hry o naši sedačku, říká Red Bull

Už jsme na to upozorňovali, sedačka u Red Bullu je velmi atraktivní, takže se kolem ní hraje vysoká hra. Že se jednotlivé strany snaží přes média vylepšovat své pozice, je celkem běžné, ale v tomto případě přichází až nezvykle moc rozporuplných signálů.

Räikkönenův manažer Steve Robertson na začátku týdne prohlásil, že jednání s Red Bullem skončila neúspěšně, a proto Fin pro stáj z Milton Keynes příští rok jezdit nebude. Poté proběhlo mnoho spekulací, že se možná jedná jen o taktickou zprávu, ale Sebastian Vettel ve čtvrtek potvrdil, že Räikkönen nepřijde.

O několik hodin později však vedení Red Bullu odmítlo, že by byl Räikkönen mimo hru. "Co se týče druhé sedačky, k ničemu jsme se zatím nezavázali, až to uděláme, budete to vědět jako první," řekl médiím šéf týmu Christian Horner. "Kimi je samostatný člověk. Jsem si jistý, že nakonec udělá, co pro něj bude nejlepší."

Na přímou otázku, zda Fin vypadl ze seznamu, Horner odpověděl: "Je to na něm. My chceme udělat správné rozhodnutí a necháme si potřebný čas na to, abychom ho udělali."

A proč tedy Robertson říkal, že je konec? "Na to se musíte zeptat Steva. Já jsem ty komentáře jen viděl," poznamenal Horner.

Šéf rakouské stáje také naznačil, že nakonec nemusí vybírat jen mezi Räikkönenem a Ricciardem, jak celou dobu říkal. "Musíte zvážit všechny možnosti a možností je víc, než si možná myslíte."

Patří mezi ty možnosti Fernando Alonso? "Musíte se zeptat Fernanda. Myslím, že má smlouvu s Ferrari. My si necháme čas na pečlivé zvážení svých možností, což také děláme. A až budeme mít co říct, řekneme to."

Další článek: O místě u Red Bullu ještě není rozhodnuto, tvrdí Ricciardo

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas