Räikkönen není rychlejší než Massa, soudí Alonso

Fernando Alonso je přesvědčený, že jsou jeho současný týmový kolega Felipe Massa a budoucí kolega Kimi Räikkönen stejně rychlí.
Räikkönen není rychlejší než Massa, soudí Alonso

Ferrari se rozhodlo vyměnit Massu po osmi letech, protože jeho výsledky opakovaně nenaplňovaly očekávání, čímž tým trpěl v poháru konstruktérů. Nahradí ho Räikkönenem.

"Příští rok můžeme s Kimim odjet velmi dobrý šampionát pro Ferrari a znovu se pokusit získat co nejvíc bodů. Ale myslím, že co se týče rychlosti, Felipe není o nic pomalejší," srovnával Alonso.

"Když spolu závodili, Felipe byl svým způsobem stejně rychlý jako on. Takže pokud budeme mít konkurenceschopné auto, sezónu si užijeme, dokážeme dobré věci. Pokud nebudeme mít moc konkurenceschopné auto, bude to podle mě podobné jako letos."

Na tiskové konferenci se španělským pilotem Ferrari se dostalo také na téma Sebastiana Vettela, jehož kvality jsou předmětem nekonečných debat.

"Je téměř dokonalý, celé ty roky vyhrává šampionát," řekl Alonso o německém soupeři. "Je pravda, že měl všechny ty roky výkonnostní výhodu s autem, takže teď vidíme, jak je později ve své kariéře dobrý, protože teď je lepší než všichni ostatní a vyhrává všechny šampionáty."

Mnozí by ale po Vettelovi chtěli, aby prokázal své kvality také v jiném týmu, a Alonso naznačil, že by ho něco takového zajímalo.

"Když začínal Hamilton, viděli jsme, že v prvním roce téměř vyhrál šampionát a v druhém roce ho vyhrál. Ale pak už nevyhrál. Někdy na to máte auto, někdy ne. V současnosti je Red Bull a Vettel velmi dobrá kombinace, na nás až moc dobrá."

Další článek: Grosjean: V Koreji bych se zachoval stejně jako Räikkönen

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.