Räikkönen nechápe, jak jej Vettel porazil

Sebastian Vettel posledním pokusem získal pole position pro Velkou cenu Číny vozů formule 1, když překonal svého týmového kolegu z Ferrari Kimiho Räikkönena, který odstartuje druhý.
Räikkönen nechápe, jak jej Vettel porazil

Räikkönen byl rychlejší než Vettel ve druhé části kvalifikace, na první pozici byl i po prvních pokusech v Q3 a ve svém posledním pokusu byl nejrychlejším jezdcem v prvních dvou sektorech.

Ve třetím sektoru se ale Fin nezlepšil, zatímco Vettel v závěrečné části okruhu zrychlil a o necelou jednu desetinu sekundy získal pole position.

„Nic se nestalo. Ztratil jsem nějaký čas, ale nevím. Neudělal jsem žádnou velkou chybu,“ řekl pro Motorsport.com Räikkönen. „Byl jsem blízko (Vettelovi), dostatečně blízko, abych to změnil. Není to ideální. Zítra je ten den, uvidíme, co se stane.“

Časy Räikkönena a srovnání s Vettelem

Kimi Räikkönen nedokázal poskládat své nejlepší časy v sektorech do jednoho kola. Jinak by byl před Vettelem.

Sektor Čas Rozdíl
První 24.006 -0,038
Druhý 27.109 -0,013
Třetí 39.936 0,007

Vettela překvapil náskok na Mercedes

Vettel po prvních pokusech ztrácel na Räikkönena 161 tisícin sekundy. Do druhých jízd v Q3 si však věřil.

„Už od prvního kola v první části kvalifikace jsem byl skutečně spokojený,“ řekl Vettel.

„Na voze jsme toho opravdu moc neudělali, nemusel jsem bojovat s hledáním (správného nastavení). Obvykle změníte spoustu věcí. Věděl jsem, že mám na víc a v posledním kole jsem to poskládal dohromady.“

Třetí Valtteri Bottas z Mercedesu přitom na Ferrari ztratil více než půl sekundy. Vettel nicméně očekává v závodě vyrovnaný souboj s Mercedesem a Red Bullem, který odstartuje ze třetí řady. „Mít takový náskok je překvapení,“ řekl Vettel.

„Nebyl bych překvapen, kdyby byla zítra ztráta menší a byl by to vyrovnaný závod. Samozřejmě by mi nevadilo, kdyby to tak zůstalo, ale myslím, že mezi nejlepšími třemi týmy to bude těsné.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (42) Další článek: Hamilton pochybuje o šancích Mercedesu na vítězství
11:20 | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.