Räikkönen naznačil, že by mohl ve formuli 1 zůstat i příští rok

Kimimu Räikkönenovi letos skončí dvouletá smlouva s Lotusem, ale není vyloučeno, že kariéru tím ještě neuzavře. Vše vysvětlil v rozhovoru při prezentaci nového vozu.
Räikkönen naznačil, že by mohl ve formuli 1 zůstat i příští rok

Co si myslíte před svojí druhou sezónou s týmem Lotus?
Kimi Räikkönen: "Cítím se velmi dobře. Loni jsem se vrátil do formule 1 a šlo to celkem dobře. Letos to bude můj druhý rok s týmem Lotus a celkově moje jedenáctá sezóna ve formuli 1, takže mám slušnou představu o tom, co mám očekávat. Jsem si jistý, že to bude vzrušující sezóna, a jsem si jistý, že bude o čem mluvit. Co se mě týče, budu pokračovat v dělání maxima. Uvidíme, jak dobré je naše auto a jak dobrá auta bude mít konkurence."

Je kontinuita v druhém roce s týmem přínosná?
KR: "Pomůže to. Není to nic velkého, díky čemuž byste začali vyhrávat všechny závody, ale je příjemné být se stejným týmem, protože víte, jak pracuje, a on ví, jak pracujete vy. Celkem rychle jsme si v prvním roce našli dobrý způsob spolupráce, takže není důvod si myslet, že to letos nebude pokračovat."

Učíte se pořád jako jezdec?
KR: "Nemyslím, že byste se někdy přestali učit, ale je toho méně, než když jste začátečník. Nemyslím, že bych mohl říct, že jsem začátečník. Loni jsme měli nové okruhy, je vždy příjemné se je učit, já se je nejlépe naučím přímo na nich. Budeme tu mít nové auto, které budeme chtít vyvíjet, aby co nejlépe fungovalo. V tomto sportu jsou pořád nějaké změny, některé malé, některé velké. Obecně je všechno dost podobné, pocit závodění na trati je dobře známý.

Tohle je druhý rok dvouleté smlouvy, přemýšlíte už o roce 2014 a dalších?
KR: "V tuto chvíli moc nepřemýšlím o období po této sezóně, ale jsem si jistý, že o tom budeme hovořit před koncem roku. Svůj návrat do formule 1 jsem si loni užil a není důvod, abych si neužil také sezónu 2013. Vím, že v roce 2014 dojde k velkým změnám na vozech a v pravidlech, takže kdo říká, že to nebude vzrušující."

Nastavil jste si pro tuto sezónu nějaké cíle?
KR: "Abych odvedl co nejlepší práci. E21 jsem zatím neřídil, takže těžko říct, co by mohlo nebo nemohlo být možné. Víme, že jsme loni měli dobré auto, ale všichni pracují tvrdě na tom, aby měli co nejlepší vůz. Já budu spolupracovat s týmem, abychom měli co nesilnější auto, v Melbourne pak dostaneme první ochutnávku výsledků. Následovat bude dlouhá sezóna. 2012 byl dobrý začátek, uvidíme, co dokážeme v roce 2013."

Myslíte si, že tým má na to, aby vyhrál šampionát?
KR: "Ano, myslím si to. Z práce s nimi je zřejmé, že jsou to závodníci, ve své historii šampionáty už vyhráli. Loni jsem neviděl nic, co by mě přimělo si myslet, že je další titul v budoucnosti nemožný. Samozřejmě je tu tvrdá konkurence a vyhrát chtějí všichni. Tým v minulosti porazil všechny a nic nenasvědčuje tomu, že by to nemohl dokázat znovu."

Těšíte se na další spolupráci s Romainem?
KR: "Loni jsme měli dobrý vztah a je zřejmé, že je rychlý a motivovaný. Na trati jsme si občas byli velmi blízko, ale neměli jsme žádné problémy. Je dobré mít týmového kolegu, který je dobrý a tvrdě pracuje. V roce 2013 by to mělo být v pohodě."

Myslíte si, že jste si v roce 2012 něco dokázal?
KR: "Možná ostatním lidem, ale ne sobě. Věděl jsem, že pořád můžu podávat dobré výkony ve formuli 1, když budu mít dobrou příležitost. Pochybovali jiní."

Diskuze (48) Další článek: Lotus E21