Räikkönen: Na vítězství v Německu nemáme, stačily by stupně vítězů

Ferrari na přední týmy stále ztrácí.
Räikkönen: Na vítězství v Německu nemáme, stačily by stupně vítězů
Cíle týmu Ferrari jsou letos diametrálně odlišné od uplynulých sezón. Postup do závěrečné části kvalifikace a bodovaná umístění v závodě jsou v Maranellu letos považovány za dobrý výsledek. Bonusem jsou stupně vítězů, na které tým zatím dosáhl jen jednou. Stejná výchozí situace je i před Grand Prix Německa.

"Pokud chceme být realisté, naším cílem nemůže být vítězství. Stále máme co dohánět, co se výkonnosti předních vozů týče," uvedl Kimi Räikkönen.

"Je vždy těžké cokoliv předpovídat a slibovat fanouškům, ale pro nás je dnes dobrým výsledkem umístění na stupních vítězů, i vzhledem k tomu, že jsme na nich letos byli jen jednou."

Nürburgring by měl podle finského pilota vozu F60 vyhovovat více než Silverstone, ale s hodnocením výkonnosti si chce počkat alespoň na páteční tréninky. V Německu ovšem závodí rád, i když se to ve výsledcích moc neprojevuje.

"Statistiky říkají opak, ale já v Německu závodím opravdu rád, hlavně na Nürburgringu. Získal jsem (v GP Německa) čtyři pole position, ale nikdy jsem nevyhrál. Možná jsem tu a na Hockenheimu prostě neměl štěstí."

"Podívejte se například na poslední závod. Získal jsem pole position, ale hned po startu přišla průtrž mračen a závod byl přerušen. Když byl znovu odstartován, byl jsem na třetím místě s perfektní strategií, ale pak jsem musel odstoupit kvůli problémům s hydraulikou," vzpomínal Räikkönen.

Ferrari již nemá v letošní sezóně šanci na výrazný celkový úspěch, přesto by podle Räikkönena mělo v každém závodě odvádět maximum.

"Zbývá devět závodů do konce této sezóny, která je pro nás extrémně obtížná. Naším cílem musí být odevzdat vše v každém závodě, aniž bychom při tom mysleli na bodový náskok předních týmů. Věřím týmu a jeho schopnostem, že se mu podaří ztrátu na vedoucí vozy smazat," řekl.

V třítýdenní přestávce mezi závody se Räikkönen začal připravovat na svojí účast ve finské rally, v které nastoupí na konci července. Umožňuje mu to především zákaz testování ve formuli 1.

"Chci poděkovat Ferrari, že mi dalo možnost zúčastnit se Rally tisíce jezer s Fiatem Grande Punto Abarth na konci července. Bude to můj debut v šampionátu rally. Jelikož během sezóny nemáme žádné testy, máme spoustu volného času a je příjemné zúčastnit se závodu, aby se člověk zabavil. V uplynulých dnech jsem už testoval, ale můj přístup zůstává stejný: nemá to nic společného s formulí 1, jde čistě jen o potěšení," dodal.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
20. srpna | Pierre Gasly vyhrál první závod v japonské super formuli.
19. srpna | Nico Hülkenberg dnes slaví třicetiny.
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.

GP Belgie 2017

Pátek 25. srpna 2017
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. srpna 2017
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. srpna 2017
Závod 14.00

Nejčtenější články

Räikkönen má v hlavě GPS a Alonsa lze zvládnout, říká Boullier

Räikkönen má v hlavě GPS a Alonsa lz…

Eric Boullier promluvil o jezdcích, se kterými během svého působení v F1 spolupracoval.

17.  8.  2017 | | 94 N/A
Räikkönen: Rychlost stále mám

Räikkönen: Rychlost stále mám

Kimi Räikkönen si myslí, že má stále rychlost na to závodit na čele startovního pole formule 1.

16.  8.  2017 | | 49 N/A
Alonso nevylučuje odchod z F1, rozhodnutí o budoucnosti odkládá

Alonso nevylučuje odchod z F1, rozho…

Fernando Alonso se chce rozhodnout o své budoucnosti do prosince. Odchod z formule 1 nevyloučil.

18.  8.  2017 | | 155 N/A
Třetí sezóna s Hondou: Alonso už byl na startu odsunut o 2,6 km

Třetí sezóna s Hondou: Alonso už byl…

Pohonné jednotky Honda mají nižší výkon v porovnání s konkurencí ale také nižší spolehlivost, což přináší nejen odstoupení ze závodů, problémy v trénincích ale především penalizace.

18.  8.  2017 | | 43 N/A
McLaren představil plány na domácí GP Wokingu

McLaren představil plány na domácí G…

McLaren dnes představil plán na uspořádání velké ceny formule 1 v ulicích Wokingu, kde stáj sídlí.

15.  8.  2017 | | 26 N/A