Räikkönen na šampionát nemyslí, ale v boji se chce udržet až do konce

Pro Kimiho Räikkönena je předčasné přemýšlet o titulu, ale skutečnost, že je pořád ve hře, je pro něj příjemným překvapením.
Räikkönen na šampionát nemyslí, ale v boji se chce udržet až do konce

Když Räikkönen oznámil návrat do formule 1, málokdo očekával, že by po osmi závodech patřil mezi jezdce s reálnou šancí vyhrát šampionát. Fin v této situaci teď je, na vedoucího Alonsa ztrácí 38 bodů.

Navzdory nadějné situaci se ale na tuto skutečnost moc nesoustředí. "Raději bych to bral závod po závodě a snažil se o co nejlepší výsledky," komentoval boj o titul. "Do konce je ještě hodně daleko a uvidíme ke konci sezóny, jak blízko jsme."

"Nejsme na nejlepší pozici, ale úplně špatné to také není. Musíme jen pokračovat v tom, co děláme, vyhýbat se špatným závodům a snad se v boji udržíme až do konce sezóny, aby to byla možnost (vyhrát titul)."

Bojovat o přední pozice, a tedy možná i o titul, může Lotus díky rychlému vozu, ale situaci mu často komplikovaly nedobré kvalifikační výsledky. Před Valencií udělal tým několik změn a zdálo se, že v této oblasti pokročil.

"V posledním závodě se nám v kvalifikaci jako týmu celkem dařilo, v kvalifikaci jsme se cítili lépe než kdy předtím, alespoň tedy já," potvrdil Fin. "Snad jsme se vydali správným směrem, abychom nacházeli ty malé detaily, díky kterým se budeme cítit lépe tady a v dalších závodech."

Další článek: Tenisté mají lepší fyzickou kondici než jezdci F1, říká jejich trenér