Räikkönen: Můžete jet na šest zastávek a pneumatiky nešetřit

Podle Kimiho Räikkönena současné pneumatiky nijak zásadně nemění poměry ve formuli 1. Obutí vždy hrálo důležitou roli a jeho šetření v závodech není novinkou.
Räikkönen: Můžete jet na šest zastávek a pneumatiky nešetřit

Lotus patří mezi stáje, které umí nejlépe pracovat s pneumatikami, takže je pochopitelně nekritizuje. Ale podle Räikkönena ani ostatní nemají na co si stěžovat.

"Nemyslím, že by se závodění vpředu nějak změnilo ve srovnání s minulostí," řekl. "Formule 1 se moc nezměnila za zhruba těch 10 let, co jsem tady. Samozřejmě, v některých letech jste mohli jezdit rychleji, ale pak jezdíte na více zastávek, kratší jízdy s menším množstvím paliva."

"Když jste v těch letech natankovali o 50 kilogramů víc paliva, museli jste šetřit pneumatiky. Moc se to nezměnilo. Teď občas musíte šetřit pneumatiky, ale kdybyste jeli na šest zastávek, šetřit byste je nemuseli. Je to vaše volba. Snažíte se zvolit ten nejrychlejší způsob, jak absolvovat závod."

Finský pilot míní, že ať už by Pirelli udělalo cokoliv, vždycky by se našel někdo nespokojený.

"V minulosti jsme měli jiné pneumatiky, ale některé týmy s nimi nebyly spokojené, jiné ano. Někdy máte problémy a zaplatíte za ně. Ale to je OK, protože jinak by to bylo jednoduché," dodal.

Další článek: S Alonsem nejen o štěstí, daních, vlastním muzeu a soukromých autech