Räikkönen musel upravit design helmy a zakrýt Hunta, poté ho zase odkryl

Vedení formule 1 donutilo Kimiho Räikkönena vzdát se obrázku Jamese Hunta na své helmě, kterou si přivezl do Monte Carla. AKTUALIZOVÁNO
Räikkönen musel upravit design helmy a zakrýt Hunta, poté ho zase odkryl

Letošní GP Monaka je 40. výročím závodního debutu mistra světa z roku 1976 Jamese Hunta. Kimi Räikkönen patří mezi obdivovatele tohoto dnes již nežijícího jezdce a rozhodl se mu vzdát poctu speciální grafikou na helmě.

Obrázek Hunta pocházel od Nicolase Hunzikera a byl součástí kolekce, kterou přímo posvětila Huntova rodina. Räikkönen s ním jezdil ve čtvrtečních trénincích a doplnil ho nápisem "Kimi on the Hunt". To má ještě vedlejší význam, tedy že Kimi je "na lovu" ve smyslu snahy dohnat své soupeře v průběžném pořadí před ním.

Ale do třetího tréninku v sobotu už nastoupil bez něj. Nelíbil se vedení formule 1, Huntův profil totiž míří přímo na kameru, a to je podle FOM (Formula One Management) považováno za nepovolenou formu poselství, nebo snad dokonce za reklamu na film Rivalové (Rush) o rivalitě Hunta s Laudou, který letos zamíří do kin.

Pro Velkou cenu Monaka je typické, že jezdci volí speciální grafický design své přilby. Další si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Aktualizace
Když se Bernie Ecclestone o této záležitosti dozvěděl díky otázce jednoho z novinářů, zakročil a nechal zákaz zrušit. Räikkönen proto mohl už v kvalifikaci jezdit s odkrytým Huntem. Šéf formule 1 řekl, že zákaz původně přišel zřejmě od nějakého horlivého právníka FOM.

Další článek: GP Monaka 2013 - sobota