Räikkönen musel upravit design helmy a zakrýt Hunta, poté ho zase odkryl

Vedení formule 1 donutilo Kimiho Räikkönena vzdát se obrázku Jamese Hunta na své helmě, kterou si přivezl do Monte Carla. AKTUALIZOVÁNO
Räikkönen musel upravit design helmy a zakrýt Hunta, poté ho zase odkryl

Letošní GP Monaka je 40. výročím závodního debutu mistra světa z roku 1976 Jamese Hunta. Kimi Räikkönen patří mezi obdivovatele tohoto dnes již nežijícího jezdce a rozhodl se mu vzdát poctu speciální grafikou na helmě.

Obrázek Hunta pocházel od Nicolase Hunzikera a byl součástí kolekce, kterou přímo posvětila Huntova rodina. Räikkönen s ním jezdil ve čtvrtečních trénincích a doplnil ho nápisem "Kimi on the Hunt". To má ještě vedlejší význam, tedy že Kimi je "na lovu" ve smyslu snahy dohnat své soupeře v průběžném pořadí před ním.

Ale do třetího tréninku v sobotu už nastoupil bez něj. Nelíbil se vedení formule 1, Huntův profil totiž míří přímo na kameru, a to je podle FOM (Formula One Management) považováno za nepovolenou formu poselství, nebo snad dokonce za reklamu na film Rivalové (Rush) o rivalitě Hunta s Laudou, který letos zamíří do kin.

Pro Velkou cenu Monaka je typické, že jezdci volí speciální grafický design své přilby. Další si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Aktualizace
Když se Bernie Ecclestone o této záležitosti dozvěděl díky otázce jednoho z novinářů, zakročil a nechal zákaz zrušit. Räikkönen proto mohl už v kvalifikaci jezdit s odkrytým Huntem. Šéf formule 1 řekl, že zákaz původně přišel zřejmě od nějakého horlivého právníka FOM.

Další článek: GP Monaka 2013 - sobota

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00