Räikkönen: Mohl bych přestat jezdit na závody, ale to není řešení

Kimi Räikkönen nedostává od Lotusu plat, takže by mohl přestat závodit, ale nemá to v plánu. Týmu nepřeje nic špatného.
Räikkönen: Mohl bych přestat jezdit na závody, ale to není řešení

Finanční potíže Lotusu označil Räikkönen jako hlavní důvod svého přestupu k Ferrari. Ale mstít se za nevyplacenou mzdu tím, že by přestal závodit, to nechce.

"Možné je samozřejmě všechno, ale ano, zatím budu jezdit na všechny závody," řekl pro MTV3. "Nemám zájem nejezdit. Na závody jezdím proto, že rád závodím."

Nastalá situace ho mrzí a nechce ji dál hrotit. "Doufám a věřím, že se ta věc s platem nějak vyřeší. Já tomuto týmu samozřejmě nepřeji nic špatného. Kdybych přestal jezdit, nic by se tím nevyřešilo."

Kromě financí si Räikkönen s Lotusem rozumí. "Samozřejmě jsem jim vděčný, že jsem se s nimi vrátil do formule 1. Dva roky bojujeme na relativně dobrých pozicích."

Další článek: Z Lotusu odchází také šéf počítačových simulací

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.