Räikkönen: Mercedes bude zřejmě mít dva německé piloty

Pro Fina zůstává nejpravděpodobnější možností odchod z formule 1.
Kimi Räikkönen je bez smlouvy na příští rok a jelikož si stojí za tím, že chce vítězné auto, moc možností mu nezbývá. Jediný top tým s oficiálně volným místem je Mercedes.

Zatímco Räikkönenův manažer Robertson připustil, že by Mercedes mohl přesvědčit dobrou nabídkou, sám jezdec to nepovažuje za pravděpodobné.

"S Brawnem jsem nejednal," řekl Räikkönen. "Myslím si, že příští rok bude mít dva německé jezdce, teď, když se zapojil Mercedes."

Co bude dělat v roce 2010, Fin zatím nerozhodl. "Ještě nevím. Zjistím, jaké jsou možnosti závodit v rally. Samozřejmě chci řídit konkurenceschopný vůz. Pokud ne, budu trávit více času s rodinou a přáteli," uvedl.

Po případné roční přestávce by se Räikkönen pokusil o návrat do formule 1, ale ani tentokrát by to nebylo za každou cenu.

"Jak jsem řekl, vrátím se v roce 2011, jen pokud budu moct jezdit v konkurenceschopném voze. Nechci závodit, jen abych byl do počtu. O to nemám zájem. Ale do té doby zbývá hodně času, takže si počkejme a uvidíme, co se bude dít v dalších měsících," řekl.

V tuto chvíli je Räikkönen rozhodnutý dát si roční pauzu od formule 1, ale v královské disciplíně by rád vyhrál alespoň ještě jeden titul.

"Působení ve formuli 1 jsem si užil a pořád mám ambice. Za správných okolností se velmi rád vrátím. Dveře jsou otevřené. Uvidíme, co budoucnost přinese," dodal.
Další článek: Podle šéfů týmů byl letos nejlepší Sebastian Vettel

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...