Räikkönen měl v Austinu skvělý start. Pozice ale nedokázal udržet

Kimi Räikkönen předvedl v Grand Prix USA velmi dobrý start. Výkon jeho alfy romeo mu ale neumožnil udržet získané pozice.
Räikkönen měl v Austinu skvělý start. Pozice ale nedokázal udržet

Kimi Räikkönen nebodoval už sedm závodů v řadě, což jeho nejdelší série. V USA se žádný z vozů Alfy Romeo letos poprvé nedostal z první části kvalifikace. Räikkönen to následně kompenzoval skvělým startem (video najdete na Facebooku F1). V závodě ale skončil 11.

„Pokud to srovnáte s předešlými závody, tak jsem byl nejsilnější za dlouhou dobu, ale samozřejmě, když dojedete 11., nedostanete absolutně nic, takže jste mohl být také poslední,“ řekl Fin pro Autosport.

„Nezáleží na tom, takže je to zklamáním. Určitě tam bylo hodně pozitivních věcí, ale konečný výsledek je stále stejný. První kolo jsem měl celkem dobré, ale neměl jsem takovou rychlost, abych pozici udržel.“

„Podařilo se mi předjet Magnussena, ale zkrátka to vypadá, že nám chybí trochu celkové rychlosti, takže musíme použít více z pneumatik než ostatní, abychom se jich drželi. A potom nám samozřejmě pneumatiky dojdou o něco dříve. V průběhu závodu se to znásobí a ztrácíme. Obecně nám chybí jen trochu rychlosti. Alespoň jsme byli v boji, ale jedenácté místo je pořád trochu zklamáním.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Grand Prix USA 2019 objektivem Jiřího Křenka