Räikkönen: Mám hodně plánů, zatím ale nic není uzavřeno

Ačkoliv se objevují zprávy, že Kimi Räikkönen už podepsal na příští rok smlouvu s Williamsem, finský jezdec trvá na tom, že to tak není.
Räikkönen: Mám hodně plánů, zatím ale nic není uzavřeno

Räikkönen velmi vážně zvažuje návrat do formule 1 a za tímto účelem jedná s týmem Williams. "Zatím není nic hotové, a dokud nebudu mít něco stoprocentně jisté, nemá smysl o tom hovořit," uvedl finský závodník o své budoucnosti pro magazín F1 Racing.

"Je tu mnoho různých možností a samozřejmě hodně spekulací, ale to je normální. Dokud nebude něco jisté, nemá smysl spekulovat, protože možné je všechno. Abych byl upřímný, sám zatím nevím."

Räikkönen strávil většinu své kariéry ve formuli 1 v top týmech, pouze první rok závodil pro Sauber, pak přišlo angažmá u McLarenu a dosavadní kariéru v královně motorsportu uzavřel v roce 2009 v barvách Ferrari.

Pokud se má ale vrátit, s největší pravděpodobností to nebude do top týmu, což potvrzují jednání s Williamsem. Fin ale říká, že na top voze netrvá, navíc v tomto ohledu nikdy nemůže mít jistotu.

"Samozřejmě chcete vždy vítězné auto, ale jak jsme viděli letos, jen jeden tým má top auto," konstatoval. "Ale není to tak, že byste si mohli vybírat nebo to vědět. V některých letech některé týmy postaví dobré auto, v jiných letech jejich vůz už tak dobrý není. Mezi dobrým a špatným vozem jsou jen malé rozdíly. Nakonec jde jen o to, že na něm musíte pracovat."

Räikkönen tedy ve vztahu ke své budoucnosti nevylučuje nic, ale zároveň zatím nic nepovažuje za jisté. "Mám rád různé výzvy, to je jisté. Mám hodně plánů, ale nerad o nich hovořím, protože si nejsem jistý, jestli nějaký z nich vyjde," dodal k příštímu roku.

Od odchodu z formule 1 Fin závodil především v rallye, ale také si vyzkoušel NASCAR a dokonce testoval vůz pro čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. A na co z královny motorsportu po dvou letech vzpomíná nejraději?

"Nevím, jestli je vítězství v šampionátu mojí nejlepší vzpomínkou, ale jednou z nejlepších určitě," prozradil. "Začali jsme tehdy dobře, pak jsme měli těžké chvíle uprostřed sezóny, ale pak jsme znovu našli cestu a vyhráli."

"Určitě jsme mohli jisté věci udělat jinak, ale byl to náš první rok (s Ferrari). A i když to bylo nejlepší auto, chvíli trvalo z něj dostat maximum. Tak to občas je, náš mclaren byl v roce 2005 také velmi dobrý, ale nedokázal dokončovat závody..."

Z pohledu Räikkönena je pro návrat do formule 1 ta nejlepší chvíle, protože v roce 2013 se otevřou volná místa u všech top týmů, možná kromě McLarenu, takže by měl čas ukázat, jestli neztratil rychlost, než začne jednat o top sedačce.

Další článek: Hamilton a Pérez ztratí tři místa na startovním roštu

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen