Räikkönen má nastavení, které potřebuje, i když řízení stále není ideální

Kimimu Räikkönenovi trvalo polovinu sezóny, než si začal s Lotusem E20 rozumět téměř ideálně. Tedy alespoň na suchu. A rezervy pořád má.
Räikkönen má nastavení, které potřebuje, i když řízení stále není ideální

"No, nevyhrálo žádný závod, také vítězné není," odpověděl Räikkönen na otázku, zda má Lotus pořád vítězné auto, jak se říkalo v úvodu sezóny. "Máme dobrý komplet, ale v mnoha závodech jsme z něj asi nedostali maximum ve všech podmínkách. I tak jsme celkem spokojení, ale samozřejmě chcete víc."

"Chceme vyhrávat závody, a to se zatím nestalo, takže snad letos nějaké vyhrajeme. Není to jednoduché a my to víme. Snažíme se zlepšovat a učit, uvidíme, co dokážeme v druhé polovině sezóny."

V posledních závodech byl Fin velmi blízko tomu, co od svého vozu potřebuje, aby mohl jezdit naplno. "Minulý víkend jsme měli dobrou rychlost, kromě deště. V dešti nám to z nějakého důvodu vůbec nešlo. Kvůli tomu jsme nebyli v moc dobré pozici. Pokud tady bude suchý víkend..."

"Auto bylo dobré na mokru v Silverstonu, ale z nějakého důvodu ne v kvalifikaci v posledním závodě. Myslím, že začínáme být tam, kde chci auto, nastavení a takové věci mít. Doufejme, že tady dokážeme být o trochu lepší než minulý víkend."

Räikkönen byl také dotázán na své problémy se systémem řízení vozu, o kterých se dřív hodně hovořilo. "Nemá cenu o tom mluvit, protože když něco řekneme, lidi se z toho snaží udělat obrovský příběh. Jak jsem vždy říkal, (řízení) není dokonalé, pořád není, ale od začátku se hodně zlepšilo. Ale pořád ho ještě čeká dlouhá cesta."

"Na závodění je OK. Není to tak, že bych zrychlil o sekundu nebo o půl sekundy, kdybychom ho udělali přesně tak, jak chci. A to je... Vím, že jsem jezdil s lepšími a určitě jsou tu věci, které můžeme zlepšit. Pracujeme na tom, ale není snadné to zvládnout. Takže na tom musíme pracovat a snad se nám podaří ho udělat přesně takové, jaké ho chci mít."

Další článek: Hamilton: Kdybych se vzdal, očekával bych, že dostanu padáka

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00