Räikkönen: Lotus není největší tým, ale dokáže postavit nejlepší auto

Kimi Räikkönen je velmi spokojený u Lotusu. Tým sice nemá zdroje jako Ferrari nebo McLaren, ale dokáže jim konkurovat.
Räikkönen: Lotus není největší tým, ale dokáže postavit nejlepší auto

Když se Räikkönen vracel do formule 1 a podepsal s Lotusem, málokdo předpokládal, že bude mít možnost bojovat o titul. "Když se vracíte, je to vždy riziko, někdy si vyberete ten správný tým, někdy ne, takový je život," řekl v rozhovoru pro Autosport. "Jsem velmi spokojený s tím, jako to jde, lidé jsou tu skvělí a užívám si to."

Lotus vyvolal úsměv na Finově tváři hned v prvních testech s novým vozem. Monopost E20 byl okamžitě konkurenceschopný, navíc navzdory předpokladům dokázali enstonští inženýři udržet krok v sezónním vývoji s těmi nejlepšími.

"Pořád je jedním z největších týmů, sídlí na stejném místě a má víceméně všechny nástroje na to, aby postavil to nejrychlejší a nejlepší auto," hodnotil Räikkönen Lotus. "Možná není na úrovni McLarenu, Ferrari nebo Mercedesu, co se počtu lidí týče, ale máme znalosti a vůli postavit dobré auto a snažit se."

Räikkönena před podpisem smlouvy neodradily ani loňské výsledky Lotusu, protože věděl, že z velké části za nimi stojí slepá vývojová ulička s dopředu nasměrovanými výfuky.

V současnosti vše směřuje k tomu, že finský pilot bude závodit pro Lotus i v příštím roce. Vzhledem k dosavadní formě týmu má dobré vyhlídky, ale nechce předbíhat.

"Nejdřív musíme myslet na letošní rok, protože chci co nejlepší výsledky v každém závodě. Může se vám dařit jeden rok, ale i u těch největších týmů jsme viděli, že ten další můžou zažít těžké časy," připomněl.

"Předpokládali byste, že se budete jen zlepšovat, ale nikdy nevíte. Není snadné postavit rychlé auto a občas o úspěchu rozhodnou malé detaily. Když se velkým týmům na začátku nedaří, jako jsme letos viděli u Ferrari, zlepší se a teď jsou nejlepší."

"My bychom chtěli (takto) příští rok pokračovat, ale nikdy nevíte, co se stane. Úsilí vkládáme do letošního roku, abychom se v druhé polovině zlepšili."

Další článek: Ani nová pravidla v roce 2014 malým týmům nepomůžou, říká Caterham

11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00