Räikkönen lituje své chyby, podle Alonsa to byl neobyčejný den

Kimi Räikkönen lituje své chyby, věřil si na body. Podle Alonsa byly Red Bully rychlejší a zasloužily si dojet před ním.
Räikkönen lituje své chyby, podle Alonsa to byl neobyčejný den

Kimi Räikkönen lituje toho, že pro něj Velká cena Velké Británie skončila už v prvním kole po chybě v nájezdu na rovinku Wellington Straight. Räikkönen byl široký na výjezdu ze zatáčky Aintree. Když se vracel na trať, najel se svým vozem na nerovnost, která roztancovala jeho F14 T. Fin nedokázal vůz zkrotit a narazil s ním do zdi. Závod byl následně kvůli poškozené bariéře, kterou bylo potřeba opravit, na hodinu přerušen.

„Můj dnešní závod bohužel skončil už v prvním kole poté, co jsem měl dobrý start a bojoval jsem o 11. místo,” řekl Räikkönen. „V páté zatáčce jsem vyjel mimo trať, a když jsem se snažil vrátit zpátky, musel jsem chytit obrubník. Pak jsem ztratil kontrolu nad vozem a skončil v bariéře. Je to opravdu škoda, jelikož jsem měl včera na trati lepší pocit a byl jsem odhodlaný dnes odvést maximum pro to, abychom získali nějaké body.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dlouhé odpoledne má za sebou jeho týmový kolega Fernando Alonso. Španěl byl během závodu penalizován trestem stop&go na pět sekund, jelikož při startu nestál správně. V závěru pak svedl těsný souboj se Sebastianem Vettelem, který však prohrál a dojel na šesté příčce.

„Myslím, že dnešní závod byl velmi neobyčejný. Nejdříve kvůli Kimiho odstoupení a následně kvůli mé penalizaci za nesprávné postavení na startu. Pak tady také byly mé souboje s Buttonem a Vettelem. Když mě Sebastian dotáhl, zrovna jsem šetřil palivo a baterie, měl jsem také problémy se zadním křídlem, takže jsem věděl, že dříve nebo později mě předjede. Myslím, že oba red bully si zasloužily dojet před námi, jelikož byli rychlejší. Nyní musíme analyzovat naši výkonnost a pro další závod v Německu se pokusit zlepšit.”

Marco Mattiacci je rád, že je Räikkönen v pořádku. „Nejdůležitější zprávou v tuto chvíli je, že je Kimi v pořádku, i když byl náraz do bariéry velmi silný. Má nějaké modřiny a teď bude odpočívat, aby byl pro další závod v pořádku,” řekl šéf týmu Ferrari.

 

Räikkönen bude v pořádku pro Německo, jeho účast v testech příští týden je ale nejistá. 

 

 

Diskuze (37) Další článek: Kdyby byl závod o kolo delší, Ricciarda bych předjel, říká Button
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00