Räikkönen: letošní vůz není katastrofa, Allison pomůže

Kimi Räikkönen si myslí, že letošní vůz Ferrari není nějaká velká katastrofa a že se jedná o dobrý základ pro příští sezónu.
Räikkönen: letošní vůz není katastrofa, Allison pomůže

Týmy mohou vycházet z letošních vozů, protože v příštím roce neproběhnou žádné velké změny. Ta nejvýraznější je v oblasti nosu a právě Ferrari má k ní se současným konceptem nejblíže.

Podle Räikkönena nemá letošní vůz žádnou zásadní slabinu, je potřeba se tedy zlepšit ve všech oblastech. Mistr světa z roku 2007 si zároveň myslí, že pomoci může i James Allison, který do Ferrari přišel v minulém roce, ale na konceptu letošního vozu se jeho rukopis už podepsat nestihl.

„Víme, že máme problémy, ale jak už jsem řekl, ve formuli 1 není snadní věci měnit nebo zlepšovat. I když dokážete určit problém, který máte, je velmi těžké najednou přijít s řešením. Jinak by to bylo snadné a nikdo by neměl problémy. To je fakt, tak to chodí,“ říká Räikkönen.

„Máme v továrně několik velmi dobrých lidí, počínaje Jamesem Allisonem. Myslím, že dávají lidi do správných oblastí organizace, aby nastaly změny. Jsem si jistý, že se to do budoucna vyplatí.“

Räikkönen vidí světlo na konci tunelu

Räikkönen vidí světlo na konci tunelu

 

Diskuze (12) Další článek: Vettel koupil ferrari