Räikkönen letos podruhé porazil v kvalifikaci Vettela

Rudé vozy z Maranella vystartují do Velké ceny Maďarska ze druhé řady, když piloti Ferrari Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel obsadili v mokré kvalifikaci na Hungaroringu třetí a čtvrté místo.
Räikkönen letos podruhé porazil v kvalifikaci Vettela

Räikkönen přitom po prvních pokusech ve třetí části kvalifikace vedl. Po přezutí na novou sadu pneumatik do mokra se však o první pozici začali přetahovat piloti Mercedesu. Räikkönen alespoň v týmovém souboji letos podruhé porazil svého týmového kolegu Vettela.

Fotogalerie: Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

Fotogalerie: Jak šel čas s Kimim Räikkönenem

„Není to ideální, ale počasí dnes bylo nejdůležitějším faktorem. Vůz byl ovladatelný a jízdu s ním jsem si užíval. Měl jsem trochu smůlu s pneumatikami. Neměly velkou přilnavost a kvůli vodě od pneumatik nebylo možné vidět kam jedete, a nešlo se zlepšit. Zítra je ale další den a my to budeme dál zkoušet.“

Ferrari více svědčí suchá trať

Podle Vettela nebyl vůz Ferrari v mokrých podmínkách ve srovnání s Mercedesem dostatečně rychlý a klidný.

„Nemyslím si, že nám chybělo hodně, ale nebyli jsme dostatečně rychlí. Myslím, že v mokru to bylo náročné a bylo obtížné dostat z vozu vše. Kola, která jsem odjel, byla podle mě dobrá, ale nebyla dostatečně rychlá. Za sucha jsme to měli více méně pod kontrolou. Dnes odpoledne nebylo sucho, ale samozřejmě uvidíme zítra, závod bude dlouhý, takže uvidíme,“ řekl Vettel.

Fotogalerie: Jak šel čas se Sebastianem Vettelem

Fotogalerie: Jak šel čas se Sebastianem Vettelem

„Za mokra si nejsme tak jistí jako na suchu, takže na tom musíme zapracovat a dnes to byla náročná kvalifikace. Myslím, že až do konce jsme to zvládli dobře, trochu jsme ztráceli, ale tak to je,“ uzavírá Vettel, který na vítězného Lewise Hamiltona ztratil 552 tisícin sekundy.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (27) Další článek: Red Bullu se v mokré kvalifikaci nedařilo
15. listopadu | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...

GP Abú Dhabí 2018

Pátek 23. listopadu 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 24. listopadu 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 25. listopadu 2018
Závod 14.10