Räikkönen letos podruhé porazil v kvalifikaci Vettela

Rudé vozy z Maranella vystartují do Velké ceny Maďarska ze druhé řady, když piloti Ferrari Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel obsadili v mokré kvalifikaci na Hungaroringu třetí a čtvrté místo.
Räikkönen letos podruhé porazil v kvalifikaci Vettela

Räikkönen přitom po prvních pokusech ve třetí části kvalifikace vedl. Po přezutí na novou sadu pneumatik do mokra se však o první pozici začali přetahovat piloti Mercedesu. Räikkönen alespoň v týmovém souboji letos podruhé porazil svého týmového kolegu Vettela.

Iceman slaví čtyřicátiny. Podívejte se průřez jeho kariérou

Iceman slaví čtyřicátiny. Podívejte se průřez jeho kariérou

„Není to ideální, ale počasí dnes bylo nejdůležitějším faktorem. Vůz byl ovladatelný a jízdu s ním jsem si užíval. Měl jsem trochu smůlu s pneumatikami. Neměly velkou přilnavost a kvůli vodě od pneumatik nebylo možné vidět kam jedete, a nešlo se zlepšit. Zítra je ale další den a my to budeme dál zkoušet.“

Ferrari více svědčí suchá trať

Podle Vettela nebyl vůz Ferrari v mokrých podmínkách ve srovnání s Mercedesem dostatečně rychlý a klidný.

„Nemyslím si, že nám chybělo hodně, ale nebyli jsme dostatečně rychlí. Myslím, že v mokru to bylo náročné a bylo obtížné dostat z vozu vše. Kola, která jsem odjel, byla podle mě dobrá, ale nebyla dostatečně rychlá. Za sucha jsme to měli více méně pod kontrolou. Dnes odpoledne nebylo sucho, ale samozřejmě uvidíme zítra, závod bude dlouhý, takže uvidíme,“ řekl Vettel.

Fotogalerie: Jak šel čas se Sebastianem Vettelem

Fotogalerie: Jak šel čas se Sebastianem Vettelem

„Za mokra si nejsme tak jistí jako na suchu, takže na tom musíme zapracovat a dnes to byla náročná kvalifikace. Myslím, že až do konce jsme to zvládli dobře, trochu jsme ztráceli, ale tak to je,“ uzavírá Vettel, který na vítězného Lewise Hamiltona ztratil 552 tisícin sekundy.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Red Bullu se v mokré kvalifikaci nedařilo

7:53 | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.
16. října | Charles Leclerc má dnes narozeniny (22).