Räikkönen: krok za krokem a výsledky se dostaví

Kimi Räikkönen se domnívá, že se Ferrari zvedne. Napomoci tomu měly už barcelonské testy.
Räikkönen: krok za krokem a výsledky se dostaví

Zatím jen jednou stál zástupce Ferrari na stupních vítězů a to Fernando Alonso v Číně. Podle Kimiho Räikkönena ale dobré výsledky přijdou.

Fin absolvoval po Velké ceně Španělska oba dva dny testů na katalánském okruhu a zejména druhý den hodnotil pozitivně: „Měli jsme problémy na začátku, ale ke konci se to zlepšilo a jsem spokojen s prací, která se nám podařila. F14 T se zlepšuje a jsem si jistý, že se krok za krokem dostaví i výsledky”, říká Räikkönen.

Kimi se těší na GP Monaka ale ví, že to nebude zrovna procházka růžovou zahradou. „V této sezóně můžeme očekávat, že to bude s novo generací vozů zvlášť vzrušující. Nové vozy snadno uklouznou a v Monaku není moc prostoru pro driftování mimo stopu.”

Podle Fernanda Alonsa nebude mít Ferrari v Monaku na stupně vítězů, ale cílem je odvést si z knížectví co nejvíce bodů.

Další článek: Úvod k Velké ceně Monaka: v ulicích knížectví už ve čtvrtek!

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10