Räikkönen: Když zvládneme pneumatiky a tréninky, může se nám v Číně dařit

Kimi Räikkönen nemá důvod nevěřit, že bude Lotus E21 silný i na okruhu v Šanghaji. Pro dobrý výsledek je ale třeba udělat mnoho věcí.
Räikkönen: Když zvládneme pneumatiky a tréninky, může se nám v Číně dařit

Lotusu se v Číně nedařilo špatně už loni, Räikkönen sahal po stupních vítězů, ale protože překročil životnost pneumatik, v posledních kolech se propadl mimo body.

"Doufejme, že tentokrát budeme mít s výkonností pneumatik trochu víc štěstí a že budeme lépe připraveni z hlediska strategie," řekl k nadcházejícímu závodu. "Je pravda, že jsme v roce 2012 měli závodní rychlost, ale zkusili jsme na pneumatikách vydržet až moc dlouho."

"Propadly se, a to byl konec. Na druhé straně, kdybychom se nepokusili jít tak daleko s touto taktikou, nikdy bychom nebojovali o top pozice. Když se podíváte na loňský rok, neměli jsme špatné auto pro Čínu. Pokud nám bude auto fungovat tak dobře jako v pátek v Sepangu, mělo by se nám dařit i v Šanghaji."

Na optimismu dodávají Finovi vylepšení, které Lotus chystá. "Není důvod, proč by se nám tam nemělo dařit. Pro E21 máme nové díly a poslední úpravy, které jsme měli, podle všeho pomohly, takže bude zajímavé, co se bude dít, pokud nebude pršet."

Počasí je jedním z faktorů, které může výsledek Lotusu výrazně ovlivnit. V Sepangu se mu v horku dařilo, ale na vodě už bylo vše jinak, částečně proto, že E21 neumí tak dobře pracovat s přechodnými pneumatikami.

"Malajsie byla těžký závod," uznal Räikkönen. "Start nebyl dobrý a pak jsem přišel o část předního křídla v prvním kole. Auto se potom moc dobře nechovalo a na mokru to bylo dost zrádné. Rychlost nebyla úplně špatná, ale mohla být mnohem lepší, když se podíváte na naše časy z pátku."

Další článek: Mercedes míří na místo své první výhry, v její opakování moc nevěří

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00