Räikkönen k Red Bullu nepůjde, věří majitel týmu Lotus

Gérard Lopez se domnívá, že Red Bull zmínil Kimiho Räikkönena jako kandidáta na závodní sedačku jen proto, aby zastřel své vlastní problémy.
Räikkönen k Red Bullu nepůjde, věří majitel týmu Lotus

Räikkönena jako možného nástupce Marka Webbera uvedl přímo spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz.

"Kimiho pozice bude vycházet z několika věcí, a ne z toho, co říká Red Bull. Myslím, že mají teď dost svých starostí," komentoval Lopez pro Autosport. "Co se nás týče, vztah s Kimim je výborný."

"Jsme tam, kde chceme být, on je tam, kde chce být. Můžu vám zaručit, že Kimi není ten typ člověka, který by podepsal nějakou smlouvu o smlouvě budoucí. S nikým."

"Pokud mu budeme i nadále dávat, co chce, nevidím důvod, proč by šel jinam. My jsme spokojení, takže nevidím důvod ho nahrazovat."

Lopez vidí v Mateschitzově zmínce pokus otevřít nové téma, které by alespoň částečně překrylo problémy Red Bullu z Malajsie.

"Myslím, že je to celé předčasné. Mají své vlastní problémy a možná si myslí, že jim pomůže, když něco takového řeknou, ale já nevím jak. My jsme na tom dobře a já si myslím, že Kimi zůstane," dodal.

Další článek: Ferrari stále nemá jasnou představu o rozložení sil

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00