Räikkönen k Red Bullu nepůjde, věří majitel týmu Lotus

Gérard Lopez se domnívá, že Red Bull zmínil Kimiho Räikkönena jako kandidáta na závodní sedačku jen proto, aby zastřel své vlastní problémy.
Räikkönen k Red Bullu nepůjde, věří majitel týmu Lotus

Räikkönena jako možného nástupce Marka Webbera uvedl přímo spolumajitel Red Bullu Dietrich Mateschitz.

"Kimiho pozice bude vycházet z několika věcí, a ne z toho, co říká Red Bull. Myslím, že mají teď dost svých starostí," komentoval Lopez pro Autosport. "Co se nás týče, vztah s Kimim je výborný."

"Jsme tam, kde chceme být, on je tam, kde chce být. Můžu vám zaručit, že Kimi není ten typ člověka, který by podepsal nějakou smlouvu o smlouvě budoucí. S nikým."

"Pokud mu budeme i nadále dávat, co chce, nevidím důvod, proč by šel jinam. My jsme spokojení, takže nevidím důvod ho nahrazovat."

Lopez vidí v Mateschitzově zmínce pokus otevřít nové téma, které by alespoň částečně překrylo problémy Red Bullu z Malajsie.

"Myslím, že je to celé předčasné. Mají své vlastní problémy a možná si myslí, že jim pomůže, když něco takového řeknou, ale já nevím jak. My jsme na tom dobře a já si myslím, že Kimi zůstane," dodal.

Další článek: Ferrari stále nemá jasnou představu o rozložení sil

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00