Räikkönen: Jestli vypadám uvolněnější než dřív, tak je to díky týmu

Kimi Räikkönen odmítl, že by se jako člověk výrazně změnil. Pokud tedy vyvolává jiné dojmy než v minulosti, je to díky pohodové atmosféře u Lotusu.
Räikkönen: Jestli vypadám uvolněnější než dřív, tak je to díky týmu

Kimi, po rušném začátku roku musí být dobré mít přestávku před dalším závodem. Jak ten čas trávíte?
Kimi Räikkönen: "Z Malajsie jsem letěl rovnou do Bejrútu do libanonského zastoupení Lotus Cars na slavnostní otevření, byl to dobrý večer. Doma jsem zatím nestrávil moc času, ale budu se snažit ho maximálně využít, sejdu se s přáteli a užijeme si trochu zábavy. Musíme tvrdě trénovat, abychom si udrželi dobrou formu pro každý závod, takže i na to musím myslet."

Teď, když jste měl čas přemýšlet o prvních dvou závodech, jaká doposud byla letošní sezóna?
KR: "Myslím, že jsme měli povzbudivý začátek. Občas to bylo frustrující - kvůli problémům s šasi v testech, kvalifikačním problémům v Austrálii a výměně převodovky v Malajsii - ale ukázali jsme, že dokážeme vyřešit jakýkoliv problém a dát se dohromady. Mám pocit, jako bych nikdy neodešel, tým odvedl dobrou práci a mně se s ním dobře spolupracuje, díky čemuž je to všechno snadnější. Auto se chová dobře a evidentně máme rychlost na to, abychom byli vpředu, jen potřebujeme trochu víc štěstí."

Hodně se v letošní sezóně hovoří o ´novém Kimim´, myslíte si, že jste se od svého odchodu změnil?
KR: "Ani ne, jsem pořád stejný člověk jako předtím. Možná mě lidé vnímají jako uvolněnějšího, což je podle mě díky týmu. Je tu jiná atmosféra, než jsem zažil v minulosti, všichni jsou velmi otevření a uvolnění, i když zároveň pracují velmi tvrdě a věnují velkou pozornost detailům. Cítím se tu v pohodě, což mi pomáhá se soustředit na závody. To je asi ten důvod, proč si lidé zřejmě myslí, že jsem jiný člověk, ale já jsem stejně soustředěný a motivovaný jako dřív."

Další článek: Budoucností formule 1 jsou rozpočtové stropy, věří Sauber

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00