Räikkönen: Jestli budou nové díly fungovat, mohli bychom mít dobrý víkend

Kimi Räikkönen očekává, že se Lotus v Silverstonu vrátí k dobrým výsledkům. Pokud se podaří předpokládané zlepšení, mohly by být i velmi dobré.
Räikkönen: Jestli budou nové díly fungovat, mohli bychom mít dobrý víkend

Finský závodník Lotusu získal v posledních dvou závodech jen tři body, což znamenalo velký nárůst ztráty na prvního Vettela a propad na třetí pozici v šampionátu.

"Samozřejmě to nebylo moc dobré a nezískali jsme výsledky, které jsme chtěli," uznal. "V posledních pár závodech to byla spíš otázka přežití než útočení, a to nikdo nechce."

Potíže připisuje Räikkönen částečně vlastnostem městských okruhů v Monaku a Montrealu, závody jsou na nich vždy nepředvídatelné.

"Silverstone je normálnější okruh a nám se letos doposud na všech ostatních permanentních tratích dařilo OK," pokračoval. "Není důvod, proč bychom se neměli vrátit na pozice, na kterých bychom s tímto kompletem být měli. Jen musíme být trpěliví, dělat maximum celý víkend a krok za krokem můžeme začít dohánět lídry."

Lotus sídlí nedaleko Silverstonu, takže příští závod pro něj bude domácí, stejně jako pro několik dalších soupeřů.

"Silverstone je celý o dlouhých, táhlých a rychlých zatáčkách a vysokém přítlaku," hodnotil Räikkönen. "Je to jeden z nejrychlejších okruhů kalendáře, je velmi náročný a plynulé zatáčky jsou celkem zábavné."

"Snad nám naše nové díly pomůžou, hlavně v rychlých zatáčkách. Pokud tomu tak bude, mohl by to být dobrý víkend."

Další článek: Mercedes dostal napomenutí a zákaz účasti v testu mladých talentů

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?