Räikkönen je vyspělejší, zkušenější a blíž týmu, říká šéf Ferrari

Stefano Domenicali je spokojený s přístupem Kimiho Räikkönena ke druhé kariéře u Ferrari. Maranellští jsou přesvědčení, že je tím správným jezdcem pro současnou situaci.
Räikkönen je vyspělejší, zkušenější a blíž týmu, říká šéf Ferrari

Räikkönen se k Ferrari vrátil po čtyřech letech, z nichž první polovinu strávil v rally a druhou ve formuli 1 u Lotusu.

Stefano Domenicali šéfoval Scuderii už za první Finovy kariéry v Maranellu, takže má s čím srovnávat. "Je vyspělejší, zkušenější a blíž týmu," chválil v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport. "V Maranellu byl už hodně krát, jezdí sem skoro každý týden."

"Ví, co dokáže. Ví, že je to pro něj důležitá výzva. Ví, co musí dělat s šampiónem, jako je Alonso, že s ním musí úzce spolupracovat."

Právě kombinace Räikkönena a Alonsa je to, co činí maranellskou sestavu velmi zajímavou a potenciálně výbušnou. Domenicali ale říká, že rozhodnutí spojit tyto dva jezdce bylo "racionální, nikoliv emocionální".

Šéf Scuderie věří, že je Räikkönen natolik vyspělý, aby situaci zvládl. "Je extrémně motivovaný a má zkušenosti, aby zvládl těžký šampionát, jako bude ten letošní."

"Ví, jak zvládat tlak, který vzniká při jezdění vedle Alonsa a při závodění pro Ferrari, které je vždy středem pozornosti a pro které je druhé místo tragédií."

Räikkönena chválil po prvních testech také technický ředitel James Allison, který se s ním zná už ze společného působení u Lotusu.

"Pořád je to ten stejný silný jezdec se svým obvyklým flegmatickým přístupem," řekl s úsměvem. "Je těžké, aby byl z něčeho velmi vzrušený, ale inženýrům poskytuje zpětnou vazbu, kterou potřebují, aby dělali svoji práci."

"Nemusí toho říkat moc, ale je neuvěřitelně přesný při vysvětlování toho, co je třeba udělat, aby bylo auto rychlejší."

Diskuze (93) Další článek: FIA už plánuje, jak příští rok odstraní ošklivé nosy vozů