Räikkönen je vyspělejší, zkušenější a blíž týmu, říká šéf Ferrari

Stefano Domenicali je spokojený s přístupem Kimiho Räikkönena ke druhé kariéře u Ferrari. Maranellští jsou přesvědčení, že je tím správným jezdcem pro současnou situaci.
Räikkönen je vyspělejší, zkušenější a blíž týmu, říká šéf Ferrari

Räikkönen se k Ferrari vrátil po čtyřech letech, z nichž první polovinu strávil v rally a druhou ve formuli 1 u Lotusu.

Stefano Domenicali šéfoval Scuderii už za první Finovy kariéry v Maranellu, takže má s čím srovnávat. "Je vyspělejší, zkušenější a blíž týmu," chválil v rozhovoru pro Gazzettu dello Sport. "V Maranellu byl už hodně krát, jezdí sem skoro každý týden."

"Ví, co dokáže. Ví, že je to pro něj důležitá výzva. Ví, co musí dělat s šampiónem, jako je Alonso, že s ním musí úzce spolupracovat."

Právě kombinace Räikkönena a Alonsa je to, co činí maranellskou sestavu velmi zajímavou a potenciálně výbušnou. Domenicali ale říká, že rozhodnutí spojit tyto dva jezdce bylo "racionální, nikoliv emocionální".

Šéf Scuderie věří, že je Räikkönen natolik vyspělý, aby situaci zvládl. "Je extrémně motivovaný a má zkušenosti, aby zvládl těžký šampionát, jako bude ten letošní."

"Ví, jak zvládat tlak, který vzniká při jezdění vedle Alonsa a při závodění pro Ferrari, které je vždy středem pozornosti a pro které je druhé místo tragédií."

Räikkönena chválil po prvních testech také technický ředitel James Allison, který se s ním zná už ze společného působení u Lotusu.

"Pořád je to ten stejný silný jezdec se svým obvyklým flegmatickým přístupem," řekl s úsměvem. "Je těžké, aby byl z něčeho velmi vzrušený, ale inženýrům poskytuje zpětnou vazbu, kterou potřebují, aby dělali svoji práci."

"Nemusí toho říkat moc, ale je neuvěřitelně přesný při vysvětlování toho, co je třeba udělat, aby bylo auto rychlejší."

Další článek: FIA už plánuje, jak příští rok odstraní ošklivé nosy vozů

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00