Räikkönen je po testu ve Valencii optimista

Kimi Räikkönen má za sebou svůj první test po návratu do formule 1. Proběhl bez problémů a Fin je připraven na letošní monopost Lotusu.
Räikkönen je po testu ve Valencii optimista

Räikkönen odjel během dvou dnů ve Valencii 171 kol s Renaultem R30. Druhý den testů pracoval na nastavení vozu, kvalifikační simulaci, startech do závodů, zastávkách v boxech a 27 kol dlouhé jízdě, do které odstartoval s plnou nádrží.

"Dnes (v úterý) to šlo dobře a celkově mi tyto dva dny hodně pomohly," hodnotil finský jezdec. "I když jsem jezdil ve dva roky starém autě a na předváděcích pneumatikách Pirelli, poznal jsem práci týmu a inženýry, což znamená, že až přijedeme do Jerezu na první oficiální testy, budu se moci soustředit na nový vůz. Bylo skvělé znovu řídit formuli 1 a z tohoto pohledu jsem optimista."

Räikkönen usedne do nového vozu hned 7. února, bude jezdit dva dny, pak ho předá týmovému kolegovi Romainu Grosjeanovi.

"Kimiho rychlost se od včerejška zlepšila podle očekávání," komentoval druhý den ve Valencii šéfinženýr Lotusu Alan Permane. "Dokonce jsme mohli skončit dřív, protože jsme náš program dokončili s předstihem. Celkově to byly produktivní a cenné dva dny."

Fotogalerii z Räikkönenova dvoudenního testu si můžete prohlédnout zde.

Další článek: Absence testovacího auta je velkým problémem pro dodavatele pneumatik

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10