Räikkönen je blízko využití potenciálu auta, E20 ho velmi těší

Kimi Räikkönen zajel v Silverstonu nejrychlejší kolo závodu a říká, že si se svým vozem velmi dobře rozumí. Důležité je od začátku závodu bojovat vpředu.
Räikkönen je blízko využití potenciálu auta, E20 ho velmi těší

Kimi, první kolo bylo zběsilé, popište ho ze svého pohledu.
Kimi Räikkönen: "Start byl OK, ale v několika prvních zatáčkách to bylo velmi těsné. Ve čtvrté zatáčce jsem musel za obrubník, abych se vyhnul vozům vpředu, pak jsem byl trochu vytlačen a ztratil místo vůči Sebastianovi, což nepomohlo. V jednu chvíli mě taky předjel Lewis, takže kdybychom si v prvním kole udrželi stejnou pozici, mohlo to být lepší. Nebyl to nejlepší start, ale takové jsou závody, někdy zariskujete manévr, a když se nevyplatí, ztratíte víc, než jste čekali."

Pak jste to dobře dohnal a získal pozice zpět...
KR: "Dobře jsme se vrátili a auto bylo velmi rychlé. Bohužel jsme strávili dost času zaseklí za pomalejšími vozy, takže jsme nemohli ukázat svůj potenciál, dokud nebyla trať volná. Na konci jsme byli blízko Felipemu, ale už nezbývalo dost kol."

Nejrychlejší kolo závodu, ve voze jste se cítil velmi dobře...
KR: "Auto mě opravdu potěšilo. Celý víkend se chovalo dobře a určitě se blížíme plnému využití jeho potenciálu. Na tvrdých pneumatikách jsme byli opravdu rychlí, hlavně na konci. Je škoda, že jsme na trati neměli prostor, abychom toho využili po celý závod."

Jste vzhledem k rychlosti E20 spokojený s pátým místem?
KR: "Bez těch problémů na startu a kdyby bylo o pár kol víc, mohli jsme být alespoň o jednu pozici výš. Nakonec je páté a šesté místo dobrým výsledkem pro tým a drží nás to nahoře v šampionátu konstruktérů, což je velké plus."

Dodává vám tento výkon na důvěře před dalším závodem?
KR: "Auto má potenciál na dobré výsledky, jen potřebujeme dát celý víkend dohromady co nejlépe. Pořád se můžeme zlepšit v kvalifikaci, ale naší hlavní silnou stránkou vůči ostatním týmům je závod, a v nich je to důležité."

Další článek: Massa doufá, že si současnými výkony říká o další rok u Ferrari

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10