Räikkönen: Ideálně bych jezdil formuli 1 a rallye zároveň, ale nejde to

Kimi Räikkönen má rallye rád pořád stejně, ale když si musí v motorsportu vybrat, preferuje formuli 1. Ovšem soutěžit mimo okruhy bude určitě znovu.
Räikkönen: Ideálně bych jezdil formuli 1 a rallye zároveň, ale nejde to

Když Räikkönen v roce 2009 opustil formuli 1, zamířil do rallye. Po dvou letech proměnlivé kariéry se sice vrátil do nejrychlejších monopostů, ale ne proto, že by ho rallye přestala bavit.

"Mám rád obojí. Chtěl bych jezdit obojí zároveň, ale kvůli časovým rozvrhům a dalším věcem to není možné," řekl pro Autosport. Mezi "další věci" patří nevůle Lotusu ho nechat znovu usednout do speciálu WRC.

Fin se chtěl letos zúčastnit domácí rallye, ale tým mu to nedovolil, což je vzhledem ke zkušenostem s Robertem Kubicou pochopitelné. Räikkönen si tak bude muset počkat na konec kariéry ve formuli 1.

"Budu to jezdit pro zábavu," řekl o rallye. "Hlavní důvod, proč jsem to chtěl zkusit, byl, že jsem chtěl zjistit, jestli to dokážu. Jsem velký fanoušek toho sportu a vždy jsem si myslel, že je těžký, takže jsem chtěl zjistit, jaké to bude."

"Pořád se chci zlepšovat a mít dobré výsledky. Je to něco, co budu moct dělat, až budu starší, a budu to dělat pro zábavu. Až budu mít víc času, určitě to budu dělat."

Důvod, proč preferuje formuli 1 před rallye, je pořád stejný. "Není to tak, že bych ztratil zájem o rallye. Prostě jsem celý život závodil proti ostatním, a to je jiné, než jen jezdit na čas," připomněl.

"Užívám si závodění s ostatními. Proto jsem se vrátil, abych bojoval s ostatními. Je to úplně jiné než loňský rok v rallye. Když jsem si (loni) vyzkoušel NASCAR, hodně se mi to líbilo, i když to bylo jiné než formule 1, protože jsem závodil s ostatními. Užil jsem si to. Chybělo mi to (závodění)."

Další článek: Šestiválec Ferrari se už točí na stolici

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen